نرم افزار حسابداري نرم افزار حسابداري .

نرم افزار حسابداري

نرم افزار حسابداري ارزي


آيا شما هم در معاملات تجاري خود به اين مشكل برخورد كرده‌ايد كه نياز به تبديل ارز و حسابداري چند ارزي داشته باشيد؟ آيا با مقوله حسابداري چند ارزي آشنا هستيد؟ ما در تيم توليد محتواي نرم افزار حسابداري هوشمند نوين قصد داريم تا در اين مطلب، به ارائه توضيحاتي در مورد حسابداري ارزي و دليل استفاده از نرم افزار حسابداري ارزي در شركت‌ها بپردازيم. حسابداري ارزي اصطلاحي است كه ارز مورد استفاده يك بنگاه را براي ثبت كليه معاملات و صورت هاي مالي آنها تعريف مي‌كند. ارز حسابداري مي‌تواند متفاوت از پولي باشد كه در آن شركت محصولات خود را مي‌فروشيد.

 

چرا از نرم افزار حسابداري ارزي استفاده كنيم!

براي شركت‌ها يا سرمايه گذاراني كه چندين ارز را اداره مي‌كنند و مدام در حال معاملاتبين المللي هستند، تعامل نرخ ارز و تبديل آنها مي‌تواند بسيار كار پيچيده و سختي باشد. نرم افزار حسابداري ارزي هوشمندنوين به منظور رفع مشكل تبادلات چند ارزي توليد شده است به طوري كه شما بدون هيچگونه دشواري مي‌توانيد آنها را ثبت و بررسي نماييد. با پيشرفت علم و تكنولوژي و رشد ارتباطات بين المللي و برون مرزي، نياز به استفاده از نرم افزار حسابداري بين المللي و نرم افزار حسابداري چند ارزي در شركت‌ها بسيار حس مي‌شد. بر اين اساس، مورد توجه قرار گرفتن سيستم حسابداري ارزي، امري عادي تلقي مي‌شود. اگر تجارت شما در سطح جهاني فعاليت مي‌كند يا در تدارك گسترش كسب وكار خود به صورت بين المللي هستيد، داشتن يك نرم افزار حسابداري كه از چندين ارز پشتيباني كند، مي‌تواند نقش مهمي را در محاسبات شما ايفا كند.

 

نرم افزار حسابداري چند ارزي مناسب چه كسب و كارهايي است؟ 

شركت‌هايي كه در بازارهاي كوچكتر و يا در كشورهايي با ارزهايي بجر ارزهاي بين‌المللي دلار، يورو و … فعاليت مي‌كنند بيش از بقيه نياز به اين تبادلات ارزي دارند. در اين حوزه ها به منظور ساده‌سازي صورت‌هاي مالي، مشاغلي كه داراي نيازهاي پيچيده مديريت ارزي هستند، كليه معاملات خود با استفاده از نرم افزارهاي حسابداري ارزي به سادگي ثبت و بررسي مي كنند. در جامعه امروزي كه قيمت ارز هر لحظه در حال نوسان است، شما مي‌توانيد نرخ ارز مورد نظر خود را در نرم افزار حسابداري ارزي هوشمند نوين بصورت لحظه‌اي محاسبه كنيد و نرخ هاي مختلف ارز را در نرم افزار خود داشته باشيد؛ بنابراين، ديگر شما نياز به محاسبه نرخ ارز روز نداريد و به سهولت نرخ ارز به روز را در معاملات تجاري خود خواهيد داشت. نرم افزارهاي حسابداري چند ارزي با توجه به نياز مديران و صاحبان شركت هايي كه با ارزهاي مختلف مبادلات انجام مي دهند، امكان ارزيابي واحد‌هاي مختلف ارزي را به مديران مي‌دهد و به آنان را در راستاي حركت به سوي اهداف و تبادلات ارزي ياري مي‌دهند.

 

مديريت چندين ارز با نرم افزار حسابداري ارز 

هنگامي كه شركت هاي بين المللي كالا و خدمات را از ارائه دهندگان خارجي دريافت مي‌كنند و يا محصولات خود را در بازارهاي خارج از كشور مي‌فروشند، جريان نقدي به ارزهاي خارجي ايجاد مي‌كنند. براي گزارش اين بدهي‌ها و مطالبات در صورت هاي مالي، شركت ابتدا بايد از يك نرم افزار حسابداري معتبر استفاده نمايد. نرخ ارز به‌طور مداوم در نوسان است و همين امر باعث تغيير در ميزان بدهي ها و مطالبات مي‌شود. نرم افزار حسابداري ارزي هوشمند نوين ويژه صرافي‌ها براي شركت‌هايي كه كسب و كار آنها با چند واحد پولي يا ارز انجام مي‌شود طراحي شده و در اين نسخه به سادگي مي توانند در فاكتور فروش خود را با يك يا چند ارز متفاوت صادر نماييد. استفاده از فاكتور با چند ارز، صدور اسناد مالي، گزارشات مالي و ... از امكانات اصلي مورد نياز شركت‌هاي صرافي مي باشد كه در اين نرم افزار گنجانده شده است .

 

مشخصات و امكانات نرم افزار حسابداري ارزي هوشمند نوين

هدف تيم ما از ايجاد نرم افزار حسابداري ارزي بهبود در شرايط مبادلات ارزي و تجارت هاي بين‌المللي و رفع نيازهاي مرتبط مخاطبان خود است. از امكانات نرم افزار حسابداري چند ارزي هوشمند نوين مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود:

• امكان محاسبه و ثبت تسعير نرخ ارز با دقت بالا به منظور محاسبه دقيق نوسانات ارز
• امكان معرفي چندين ارز يا سند چند ارزي به صورت نامحدود
• امكان ثبت اسناد به صورت ارزي و ريالي به طور همزمان در سيستم
• امكان معرفي ارز پايه به عنوان يكي از كاربردي ترين ويژگي هاي نرم افزار
• امكان ثبت اسناد ارزي و فاكتور بر اساس آخرين و به روزترين نرخ ارز
• امكان صدور پيش فاكتور ارزي
• امكان صدور برگشت از فروش ارزي
• امكان صدور سفارش مشتري ارزي
• قابليت پشتيباني بيش از 5 زبان
• كنترل بانك و چك هاي ارزي
• ارائه گزارشات تراز ارزي
• امكان ثبت سود و زيان غير واقعي در خريد و فروش‌ها
• امكان استخراج مانده ارزي مشتريان براي كليه ارزهاي مبادله شده
• امكان چاپ فرم هاي خريد و سفارش خريد، برگشت از خريد، پيش فاكتور، فروش و برگشت از فروش و سفارش مشتري بصورت ريالي و ارزي

 اين كه شما يك تاجر كوچك خرده فروشي هستيد يا يك واردكننده و صادر كننده بين المللي چندان فرقي ندارد؛ همگي اين مشاغل روزانه چالش خريد و فروش با ارزهاي مختلف را براي شما در‌پي خواهد داشت.
تعيين ارزهاي پيش فرض، براي مشتريان و فروشندگاني كه با ارز ديگري كار مي‌كنند مي بايست با دقت انجام شود كه اين كار نيازمند استفاده از نرم افزارهاي دقيق حسابداري است. شركت‌هاي طراحي نرم‌افزارهاي حسابداري به تازگي قابليت هايي را در نرم افزار‌هاي خود قرار كي دهند تا مصرف كنند‌ها بتوانند به راحتي‌ و كم‌ترين زمان امور حسابداري و مالي ارزي خود را انجام داده و ثبت كنند.
حصول اطمينان از درستي هرگونه معامله اي كه انجام مي شود بسيار مهم است و بايد دسترسي به آنها براي بررسي‌هاي بعدي امكان پذير باشد. با داشتن نرم افزار حسابداري ارزي مي‌توانيد نرخ ارز در زمان واقعي را رديابي و مديريت كنيد. اين مزاياي نرم افزار حسابداري مي‌تواند تأثيرات گسترده اي در كل سيستم هاي مالي شركت شما داشته باشد.

منبع:

https://www.hnovin.com/ac/currency-accounting-software/

 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۱:۳۷ توسط:رويا واحدي موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :