يكي از دغدغه‌هاي اصلي اشخاص و مهندساني كه داراي پروژه‌هاي ساختماني و پيمانكاري متعدد هستند، مديريت مالي و اجرايي در پروژه‌ها است.براي اشخاصي كه در صنف ساختمان سازي مشغول به فعاليت هستند، بسيار مهم و حياتي است تا وضعيت پروژه‌ها و قرارداد‌ها، ميزان گردش مالي در هر پروژه و تمامي هزينه‌هاي دربرگيرنده و جانبي پروژه‌ها را ثبت نمايند. اين شغل بسيار پردغدغه بوده و درگيري‌هاي ذهني افراد در اين صنف شغلي، فرصت نوشتن مكتوب گزارشات و توجه به جزئيات ريز را از آنان مي‌گيرد.ما در شركت نرم افزار حسابداري ساختمان سازي به جهت پاسخگويي به نيازهاي كارفرمايان و مهندسان فعال در زمينه ساختمان سازي، با ارائه نرم افزار حسابداري ساختمان سازي به اين دغدغه‌ها پايان مي‌دهيم تا بتوانيد تمركز بيشتري بر روي پروژه‌هاي خود داشته باشيد و با اطمينان و تمركز بيشتر، جزئيات مسائل خود را ثبت نماييد.

نرم افزار حسابداري ساختمان سازي

آيا به طور دائم از ميزان سود و زيان‌هاي قراردادها و پروژه‌هاي ساختماني خود مطلع هستيد؟ داشتن نرم افزار حسابداري ساختمان سازي براي رفع اين نياز در خدمت شركت‌هاي فعال در زمينه ساختمان سازي و براي رفع نيازهاي آنان طراحي شده است.

با افزايش رشد سريع ساختمان سازي، مديران و مهندسان ساختمان سازي اغلب پروژه‌هاي زيادي را به صورت همزمان در پيش رو دارند. مديريت همزمان پروژه‌ها كاري دشوار است كه با استفاده از نرم افزار حسابداري ساختمان سازي مي‌توان به اين مشغله‌‌ها پايان داد.

با استفاده از اين سيستم‌هاي حسابداري كه با كاربري آسان و امكانات فراوان در اختيار شما قرار خواهد گرفت، به راحتي مي‌توانيد در زمان انجام پروژه‌هاي خود، ابتدا قيمت تمام شده را محاسبه نماييد و با محاسبه هزينه‌هاي اوليه و هزينه‌هاي نهايي، تصميمات بهتري در طول انجام پروژه ساختمان‌سازي اتخاذ نماييد.

چه مشاغلي به استفاده از اين نرم افزار نياز دارند؟

اگر در مشاغل پيمانكاري و ساخت‌و‌ساز ساختمان‌ها چه به صورت چند پروژه‌اي و يا بر روي يك ساختمان فعاليت مي‌كنيد، حتما براي نظم دهي به كسب و كار خود به يك نرم افزار حسابداري ساختمان سازي احتياج داريد. نرم افزارهاي زيادي در حوزه حسابداري ساختماني در بازار وجود دارد كه هر كدام از اين نرم افزارها ممكن است صنف خاصي را مورد هدف قرار داده باشد. برخي از اين نرم افزار‌ها ويژه حسابداران طراحي شده است به طوري كه غيرحسابداران و افراد مبتدي، آشنايي چنداني با حسابداري‌هاي دو طرفه و ثبت سند ندارند و نمي توانند به سادگي از اين نرم افزارها استفاده كنند. در كنار اين‌ها برخي ديگر از نرم افزارها نيز اگرچه امكاناتي براي عمليات ساخت و ساز و پروژه دارند اما، داراي امكانات حسابداري خوبي نيستند و قابليت ارائه گزارش‌هاي مفيد براي حسابداران را ندارند. نرم افزارهاي حسابداري هوشمند نوين داراي ويژگي هاي يك نرم افزار حسابداري خوب و قدرتمند است و به تمامي نياز هاي شما پاسخ خواهد داد.

چگونه بهترين نرم افزار پيمانكاري را انتخاب كنم؟

يكي از حقوق اصلي مشتريان نرم افزارهاي حسابداري بنا به حوزه و صنف كاري مورد نظرشان، آشنايي با نحوه كاربري نرم افزار و امكانات آن، قبل از خريد است.
هر شركت نرم افزاري با توجه به استراتژي‌هاي خود، از روش‌هاي متفاوتي براي معرفي امكانات نرم افزارهاي خود استفاده مي‌كند. اين معرفي ها مي‌تواند به صورت ارائه ويدئوهاي معرفي نرم افزار، ارائه دموي رايگان نرم افزار و يا امكان دانلود نسخه آزمايشي آن‌ها به صورت رايگان و در زمان محدود باشد.

امكانات نرم افزار حسابداري ساختمان سازي هوشمند نوين

بنابر آنچه گفته شد شركت‌هاي ساختمان سازي براي انجام پروژه‌هاي ساختماني خود، نياز به يك نرم افزار حسابداري خوب، براي انجام امور مالي و ثبت پروژه‌ها دارند كه بتواند به صورت يكپارچه و كارآمد كليه امور را در دست بگيرد. نرم افزار حسابداري ساختمان سازي تخصصي هوشمند نوين، داراي امكانات خاصي چون ثبت داده‌هاي مالي حسابداري، تحليل و تجزيه صورت‌هاي مالي و شناخت درآمد ساختمان سازي مي‌باشد.

نرم افزار حسابداري ساختمان سازي هوشمند نوين امكانات زير را در بر مي‌گيرد:

• امكان پيش بيني قيمت تمام شده پروژه
• قابليت كنترل كردن قيمت خدمات و كالاها با نرم افزار بهاي تمام شده
• كاربري آسان و محيط ساده كاربري
• امكان محاسبه هزينه و انحراف بهاي تمام شده در ساختمان سازي
• سرعت بالاي پردازش اطلاعات و امكان صدور فاكتور
• امكان تهيه صورت وضعيت موقت و نهايي پيمانكاري ساختمان
• ايجاد پروژه‌هاي نا محدود جهت تفكيك هزينه‌ها و بهاي تمام شده هر پروژه
• ايجاد سرفصل‌هاي هزينه پروژه
• معرفي انبار مواد اوليه و مصالح هر پروژه بصورت مجزا
• معرفي بانك، تنخواه گردان و صندوق به تفكيك پروژه‌ها
• خروج كالا با سرفصل خاص (خروج مصالح و مواد اوليه هر پروژه از انبار به تفكيك)
• صدور چك و واريز نقدي از صندوق يا تنخواه به حساب هزينه‌هاي هر پروژه بصورت مجزا
• صدور سند بصورت اعشاري
• تخصيص سرفصل هزينه به يك پروژه خاص براي جلوگيري از اشتباهات كاربران
• امكان گزارشگيري از هر پروژه
• امكان دريافت گزارش سود يا زيان هر پروژه جهت بستن حساب آن
• امكان معرفي چك‌هاي ضمانتي
• امكان ايجاد كردن چندين شركت در نرم افزار با بانك‌ اطلاعاتي‌هاي مجزا (امكان چند شركته)
• امكان ايجاد سرفصل شركا براي هر پروژه و تقسيم سود و زيان در پايان كار و اتمام پروژه‌ها
• ارائه گزارش خروجي به صورت اكسل

با استفاده از امكانات نرم افزار حسابداري هوشمند نوين مخصوص ساختمان سازي، شما مي‌توانيد پس از مشخص شدن پروژه‌هاي خود تمامي جزئيات كاري هر پروژه و حساب‌هاي آن‌ها را براي ثبت گزارشات مالي و‌… به همراه قراردادهاي هر پروژه ثبت نماييد. شركت‌‌هاي ساختمان سازي براي آگاهي از بهاي تمام شده و سود و زيان هر پروژه، نياز به يك نرم افزار حسابداي با عملكردهايي ساده براي ثبت هزينه‌هاي پروژه اي و كنترل موجودي انبار مصالح و مواد اوليه خود دارند. از اين رو ما براي شركت‌هاي ساختماني با هر سطح از عملكرد نرم افزار حسابداري ويژه اين شغل را با نام نرم افزار حسابداري ساختمان سازي، طراحي و توليد نموده‌ايم.

منبع:

https://www.hnovin.com/ac/building-accounting-software/