نرم افزار حسابداري

تحول در نرم افزار حسابداري پيمانكاري


تحول در نرم افزار حسابداري پيمانكاري
يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي شركت‌هاي پيمانكاري‌‌، حسابداري و بخش واحد مالي آن شركت ا‌ست. بدون داشتن سيستم حسابداري پيمانكاري نمي توانيد به قرارداد‌هاو پيچيدگي فرآيندهاي پرداخت هزينه‌و حقوق و دستمزد رسيدگي كنيد. شغل پيمانكاري‌‌، اغلب در دست فرد يا شركتي است كه با سازمان يا شخصي ديگر‌‌، قرارداد دارد و در ازاي اين قرارداد پروژه‌اي ‌‌را برعهده مي‌گيرد. قراردادهاي پروژه‌اي ‌‌شامل موضوعات مختلفي از جمله موضوع و مدت انجام كار‌‌، مبلغ قرارداد و تعهدات بين طرفين است.پيمانكاران و شركت‌هاي پيمانكاري اغلب چند پروژه پيمانكاري را به صورت همزمان مديريت مي‌كنند و همانطور كه ميدانيد مديريت همه جانبه پروژه‌‌ها به صورت همزمان كار بسيار دشواري است. يك پيمانكار با امضاي قراردادها‌‌، مسئوليت بزرگي را عهده دار مي‌شود مسئوليتي كه با كوچكترين اشتباه تمام برنامه ريزي‌هاي انجام شده را دچار مشكل‌ مي‌كند.شما‌ مي‌توانيد با استفاده از يك نرم‌افزار پيمانكاري دقيق‌‌، هم زمان چند پروژه را مديريت‌‌، اطلاعات مالي شركت خود را تحليل و با ثبت صورت هزينه‌ها‌‌، ارزيابي دقيقي از عملكرد كسب و كار خود داشته باشيد. علاوه بر آن اگر مي‌خواهيد ثبت و گزارش را با دقت بررسي كنيد‌‌، استفاده از نرم افزاري جامع و يكپارچه مي‌تواند به شما در انجام اين امور كمك كند. شايد سوال كنيد چرا بايد از سيستم پيمانكاري استفاده كنيم؟ پاسخ به اين سوال آسان است. استفاده از نرم افزار حسابداري پيمانكاري براي شما مزيت‌هايي را ايجاد مي‌كند كه از ميان آن‌‌ها مي‌توان به عدم وجود مغايرت بين اطلاعات مالي و واحدهاي عملياتي‌‌، مديريت دقيق هزينه‌هاي هر قرارداد‌‌، بررسي دقيق ميزان هزينه‌هاي انجام شده و مقايسه با برآورد كل هزينه‌ها‌‌، مديريت عمليات دريافتي بابت هر يك از صورت وضعيت‌‌ها اشاره كرد.
براي افزايش توليداتتان از نرم افزار حسابداري توليدي استفاده كنيد!حسابداري توليدي به منظور رفع نيازهاي واحدهاي توليدي‌‌، براي محاسبه هزينه‌هاي توليد كالا و فروش محصولات‌‌، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. امروزه در كسب‌وكارها‌‌، حسابداري از اهميت ويژه‌اي ‌‌برخوردار بوده و لازم است كه در بخش‌هاي مختلف صنعت از اين دانش به درستي استفاده شود.در تمامي واحد‌هاي توليدي اعم از پوشاك‌‌، مصالح و…‌‌، ثبت‌‌ها و صورت‌هاي مالي مي‌بايست بسيار دقيق نوشته شوند تا در انتهاي سال بتوان با توجه به نوع فرايند و حجم كار‌‌، گزارشات مالي صحيح و مورد استنادي بدست آورد. صاحبان شركت‌هاي توليدي مي‌توانند از طريق اين گزارشات‌‌، استراتژي‌هاي كلان مالي خود را تعيين كرده و سرمايه‌گذاري‌هاي درستي انجام دهند.تحول در نرم افزار حسابداري پيمانكارينرم افزار حسابداري توليدي يك راه‌حل مالي است كه با ارائه بهاي تمام شده كالا، امكان ثبت فرمول توليد، معرفي كالاي ساخته شده، هزينه‌هاي سربار و سرشكن، و همه هزينه‌هاي دخيل در ساخت يك كالا را فراهم‌مي‌نمايد و با محاسبه آسان داده‌ها، ثبت داده‌ها و امكان ارائه گزارشات مختلف امور روزانه حسابداران و مديران را تسهيل‌ مي‌كند. با استفاده از نرم‌افزارهاي حسابداري مناسب مشاغل توليدي شما مي‌توانيد از تاريخ مالي خود براي پيگيري پيشرفت و برنامه ريزي استفاده كنيد؛ از ثبت قيمت دريافتي‌ها‌و پرداختي‌ها‌در ديگر فاكتور‌‌ها و گزارشات خود استفاده كنيد؛ با يك نگاه جزئي مي‌توانيد مقايسه‌اي بر روي قيمت‌ها‌ي سال‌ها‌ي گذشته و قيمت‌ها‌ي حال حاضر داشته باشيد؛ با يك تصوير واضح مي‌توانيد الگو‌‌‌‌هاي درآمد و هزينه گذشته خود را تحليل و نقاط عطف تجارت را تنظيم كنيد. بازبيني نقاط عطف به شما در رسيدن به اهداف آينده كمك مي‌كند.تجارتتان را با نرم افزار حسابداري بازرگاني توسعه دهيد!
هدف اصلي استفاده از نرم‌افزار حسابداري‌‌، آسان سازي فرايندهاي مالي‌‌، صرفه‌جويي در وقت‌‌، هزينه و ايجاد بينش بهتر در حوزه ي كسب و كارتان است؛ بنابراين شايد در هنگام انتخاب بهترين برنامه حسابداري براي شركت‌هاي خدماتي كدام است و چگونه‌ مي‌توانيد آن‌هارا پيدا كنيد؟نرم افزار هوشمند نوين‌‌، ابزارهاي مديريت مالي را اغلب‌‌، در اختيار شركت‌ها قرار مي‌دهد و متناسب با نياز‌هاي متفاوت هر يك، پكيج‌هاي مختلفي را ارائه مي‌دهد. مواردي از قبيل امكان انجام عمليات بازرگاني ارزي و ريالي، ثبت اسناد مالي مرتبط به صورت خودكار، امكان گزارش سود و زيان عمليات بازرگاني، امكان ارائه دسترسي‌هاي دلخواه مديران و كاربران، امكان ثبت ماليات بر ارزش افزوده و ... از ويژگي‌هاي نرم‌افزارهاي حسابداري بازرگاني است.نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين به كاربران اجازه مي‌دهد تا تمامي معاملات بانكي خود را به راحتي ثبت و رمزگذاري كند؛ همچنين‌‌، نرم افزار ما با پشتيباني از حسابداري چندارزي سعي در سهولت عمليات ارزي دارد. حسابداران در بخش ارزي‌مي‌توانند با ثبت سند تسعير نرخ ارز ، گزارشات جامعي از سود و زيان و نوسات نرخ ارز به دست بياورند.
حسابداري راهكاري است كه موجب‌ مي‌شود يك كسب و كار حتي از ريزعملكردهاي خود مطلع گردد و امورمالي خود را به راحتي تجزيه و تحليل نمايد. اين اطلاعات در گزارش‌هايي تهيه شده است كه سلامت مالي يك تجارت را نشان مي‌دهد.
چقدر حاضر هستيد براي خريد نرم افزار حسابداري هزينه كنيد؟تحول در نرم افزار حسابداري پيمانكاريدر بازار‌‌، نرم افزارهاي حسابداري با قيمت‌هاي متفاوتي عرضه‌ مي‌شوند‌‌، اما بديهي است كه هر شركت يا سازمان بودجه معيني را براي خريد اين نرم افزار‌هامعين‌ مي‌كند. قيمت نرم افزارهاي حسابداري وابسته به قابليت‌هاي آن بوده و متغير است. قاعده كلي اين است كه قيمت برنامه‌هاي حسابداري با بالا رفتن قابليت‌هاي نرم افزار‌‌، افزايش‌ مي‌يابد؛ بدين معنا كه هر چه ماژول‌هاي بيشتري اضافه كنيد‌‌، هزينه نرم افزار نيز افزايش‌ مي‌يابد ضمن اينكه هر چه نرم افزاري قابليت‌هاي برتر و منحصر بفرد تري داشته باشد و بتواند نيازهاي كسب و كار‌هارا به صورت كامل تري برطرف كند مطمئنا هزينه بيشتري نيز خواهد داشت. پس اگر شما نيز قصد خريد نرم افزار حسابداري داريد بايد نيازهاي خود را ليست كرده و نرم افزاري را انتخاب كنيد كه ماژول‌هاي مورد نياز شما را داشته باشند. پس بنابراين قيمت نرم افزارهاي حسابداري وابسته به نياز مشتريان تعيين‌ مي‌شود.بهترين نرم افزار حسابداري مناسب تخصصتان را انتخاب كنيد!
اگر براي اولين بار مي‌خواهيد دست به خريد سيستم حسابداري بزنيد بهتر است بدانيد كه هر نرم‌افزار حسابداري داراي كاربردýهاي متفاوتي است و نيازهاي گروه صنفي خاصي را فراهم‌ مي‌كند. به عنوان مثال نرم‌افزار حسابداري بازرگاني‌‌، توليدي‌‌، شركتي‌‌، استارتاپي و … هركدام داراي ماژول‌هاي خاصي براي رفع نياز كسب‌وكار هستند. شما با مراجعه به سايت هوشمند نوين، به آدرس www.hnovin.com مي‌توانيد ماژول‌هاي موردنياز خود را به صورت جداگانه درخواست داده و اطلاعات كاملي از ديگر نرم افزارهاي هوشمند به دست آوريد. به عنوان مثال بهترين نرم افزار حسابداري براي استارتاپ‌ها مي‌بايست حتي كوچكترين تراكنش‌هاي مالي روزانه را ثبت كند. يكي ديگر از مهم ترين ويژگي‌هايي كه در استفاده از نرم‌افزار حسابداري بايد مورد توجه قرار گيرد‌‌، ثبت منافع اقتصادي به عنوان دارايي‌ها‌‌، تعهدات اقتصادي به عنوان بدهي‌‌ها و ايجاد صورت‌هاي سود و زيان در يك استارت آپ باشد.
حسابداري به روش سپر دفاعي
طبق تحقيقات انجام شده بيش از80 درصد مشاغل نوپا به دليل مشكلات مالي و گردش پول شكست‌ مي‌خورند. براي بسياري از صاحبان كسب‌وكارها‌‌، پيگيري پرداخت‌هامي تواند چالشي باشد كه با وظيفه دلهره‌آور مديريت حساب همراه است. براي اينكه بتوانيد با خيالي آسوده تمامي مسائل مالي خود را برطرف نماييد‌‌، مي‌بايست براي كسب و كارتان پلن مالي طراحي كنيد. با اين كار‌ مي‌توانيد به بررسي و مطالعه اطلاعات مالي و صورت حساب‌هاي سود و زيان خود بپردازيد. ما اطلاعات كامل تري را درباره موضوعاتي چون نرم افزارهاي حسابداري و مسائل مرتبط با حسابداران حرفه توليد نموده ايم كه‌ مي‌توانيد با مشاهده آن‌ها اطلاعات خود را افزايش دهيد. همچنين مي توانيد مطلب؛ با نرم افزار حسابداري‌، مثل يك حسابدار حرفه ‌اي حساب كن! را در شنبه مگ بخوانيد و در سايت هوشمند نوين دموي نرم افزار حسابداري را ببينيد.
منبع:
http://khoshamoz.ir/index.php/post7990


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۴:۳۴ توسط:رويا واحدي موضوع:

چرا استفاده از نرم افزار حسابداري در حال افزايش است؟


چه در صنوف عمده فروشي و چه در خرده فروشي باشيد، وظيفه مديريت مالي بسيار مهم است. مديريت مالي به شما كمك‌ مي‌كند تا هزينه‌هايتان را به صورت هدفمند، براي گسترش كسب و كارتان خرج كنيد. بدون شك نصب سيستم حسابداري معتبر از اين نظر بسيار سودمند خواهد بود. ما در شركت نرم افزار حسابداري هوشمند نوين، به ارائه نرم افزارهاي حسابداري مناسب براي تما‎مي‌كسب و كارها پرداخته ايم. تيم برنامه نويسي ما به طور دائم با بهره گيري از نيازهاي خاص مشتريان به رفع آن‌ها‌ مي‌پردازد. تيم هوشمند نوين همواره سعي داشته است تا با ارائه نرم افزار‌هاي حسابداري قابل اعتماد و كارآمد در سراسر كشور، اطمينان مشتريان خود را جلب نمايد. استفاده از اين نرم افزارها قابليت‌هاي فوق العاده اي را در اختيار شما قرار‌ مي‌دهد كه موجب آسان شدن عملكردهاي حسابداري و محاسبات سريع و دقيق‌ مي‌شود. امروز ما در زير به بخشي از مزايا و امكانات نرم افزارهاي حسابداري اشاره خواهيم كرد.
نرم ‌افزار حسابداريAccounting-softwareنرم ‌افزار حسابداريصحت ديتابيسدر يك كسب و كار و تجارت، حفظ بانك اطلاعاتي گسترده، حاوي اطلاعات در مورد مشتريان، محصولات، مقادير، هزينه‎ها، پرداخت‌ها و غيره بسيار مهم است اما گاهي اوقات كاركنان شما هنگام وارد كردن آن‌ها، مرتكب برخي اشتباهات‌ مي‌شوند. با اين حال، با سيستم حسابداري هوشمند نوين، از امنيت و ماندگاري اطلاعات مهم ماليتان مطمئنن باشيد.
محاسبه سريعمحاسبه دستي معمولاً وقت زيادي را از شما‌ مي‌گيرد و احتمال خطا در محسابات را افزايش‌ مي‌دهد. عمليات دستي امروزه منسوخ شده و غير قابل قبول است؛ از اين رو بهتر است تا شما با نصب سيستم‌هاي حسابداري تمام محاسبات حياتي كسب و كارتان را در مدت زمان كوتاه تر و به صورت بسيار دقيق تر انجام دهيد. استفاده از سيستم‌هاي مالي و حسابداري به شما امكان مي‌دهد تا به شيوه اي ساده تر و به روز تر بر روي كسب و كارتان تمركز كنيد.
امنيتنشت اطلاعات حساس، موجب تضعيف اعتبار كسب و كارتان‌ مي‌شود. شما‌ مي‌توانيد با استفاده از يك برنامه حسابداري خوب و جامع، از داده‌هاي مالي‌تان محافظت و از امنيت حساب‌هاي تان مطمئن شويد.
گزارش تجزيه و تحليلشما بايد بطور دوره اي تجزيه و تحليل كاملي از عملكردهاي سازمان خود انجام دهيد. مطالعه گزارشات به دست آمده از نرم افزارهاي حسابداري، براي شناسايي بخش‌هاي حياتي كه نياز به توجه بيشتري دارند ضروري است. با استفاده از اين گزارشات‌ مي‌توانيد بر روي قسمت‌هاي ي از كسب و كارتان كه نياز به هزينه يا زمان بيشتري دارد تمركز كرده يا بدانيد براي رسيدن به سوددهي و رشد شغلتان، چه عملكردهايي لازم و ضروري است. بنابراين، استفاده از برنامه مديريت حسابداري به شما امكان‌ مي‌دهد گزارش ارزيابي مفصلي را بدست آوريد.
قابليت دسترسي سادهمتخصصان فروش معمولاً قبل از تعامل با مشتريان، بايد وقت و انرژي زيادي را براي به دست آوردن داده‌هاي حياتي تجاري صرف كنند. بدون شك استفاده از سيستم حسابداري، دسترسي به چنين داده‌هايي را به صورت دسته بندي شده در اختيارتان قرار‌ مي‌دهد و به تيم شما كمك‌ مي‌كند تا با يك تجزيه و تحليل جامع تما‎مي‌ داده‌هاي مورد نيازتان را به دست آوريد.
مديريت حساب يك بخش مهم در هر تجارت است. و اين امر به وضوح ضرورت نصب نرم‌ افزار حسابداري را نشان‌ مي‌دهد. ما به شما كمك‌ مي‌كنيم بسته به نيازهاي خاص تجاري خود، برنامه مورد نظرتان را انتخاب كنيد.
سيستم حسابداري يك برنامه كاربردي است كه به طور خاص براي تسهيل كار حسابداران، در ضبط و ثبت اتوماتيك معاملات تجاري از جمله خريد، فروش، كارمزد، ماليات و ساير فعاليت‌هاي حسابداري طراحي شده است.
اصولاً نرم افزارهاي حسابداري با هدف تسهيل در عملكرد حسابدار، در تهيه صورت‌هاي مالي متشكل از ترازنامه‎ها، سربرگ‎ها، ترازهاي آزمايشي، بيانيه جريان نقدي، سود و زيان، پرونده حسابرسي ماليات‌ها و غيره ايجاد‌ مي‌شوند.
نرم افزار حسابداري خدماتي و اهداف پيش رومشاغل مبتني بر خدمات در مقايسه با يك تجارت مبتني بر محصول، نيازهاي حسابداري و جزئيات كمتري دارند. ارائه دهندگان شركت‌هايي مانند خدمات حمل ونقل، خدمات نظافتي، خدمات حسابداري، شركت‌هاي مهندسي و معماري، خدمات كامپيوتري، وكلا، ‌مشاوران و … هر يك داراي سيستم‌ها و ماژول‌هاي منحصر به فردي در سيستم حسابداري هوشمند نوين هستند. مشاغل خدمات گرا اغلب كارمنداني را، براي ارائه خدمات به مشتريان خود استخدام‌ مي‌كنند. در اينگونه كسب و كارها، ارائه خدمات مانند هزينه وكالت، مشاوره و خدمات حسابداران مي‌توانند بطور ماهانه، هفتگي و يا به صورت ساعتي انجام گردد كه خود خواستار ماژول‌هايي است. سيستم حسابداري هوشمند نوين به منظور رفع نيازهاي هريك از مراكز خدماتي، امكان درخواست هركدام از ماژول‌هاي مورد نياز كسب و كار شما را ارائه مي‌دهد.
Accounting software2نرم ‌افزار حسابداريهدف اصلي مشاغل خدماتي ارائه خدمات و دريافت و پرداخت وجه به صورت كامل يا جزئي است. ثبت معاملات بعضي اوقات به صورت نقدي (هنگام دريافت ثبت‌ مي‌شود) يا به صورت اعتباري و مدت دار انجام مي‌شود، بدين معني كه در زمان ارائه، خدمات بعدي رزرو شده است و وجوه مربوط نيز در دوره‌هاي بعدي دريافت مي‌شود. اين تراكنش‌ها و صورت حساب‌ها در نرم افزار حسابداري خدماتي به سادگي قابل ثبت است.
گاهي اوقات چنين اتفاقي مي‌افتد كه خدمات به صورت پيوسته ارائه‌ مي‌شوند. اين معاملات ممكن است به صورت هفتگي، ماهانه، سه ماهه يا سالانه تكرار شود. سيستم حسابداري هوشمند نوين با دارا بودن تكرار ويژگي معاملات، مي‌تواند بهترين پشتيبان در ثبت اينگونه معاملات باشد.بسياري از مشاغل خدماتي، درآمدهايشان را براساس فاكتورها يا قبض‌هاي صادر شده به مشتريان ثبت مي‌كنند و برخي نيز درآمد را بر اساس وجه نقدهاي دريافتي ثبت مي‌كنند. اين بدين معني است كه وجوه در سيستم حسابداري مي‌توانند طبق نياز كاربر شما، به صورت نقد، بيعانه و يا بر اساس فاكتورها يا قبض‌ها در سيستم حسابداري ثبت گردند.
نرم افزار حسابداري توليدي و ويژگي‌هاي لازم براي چرخه توليدمقوله حسابداري و حسابرسي براي مشاغل توليدي پيچيده است چرا كه در تعيين ارزش موجودي و هزينه كالاهاي فروخته شده همچنين تعيين ارزش كالاها، مورد استفاده قرار‌ مي‌گيرد. نرم افزارهاي حسابداري عمو‎مي ‌توانايي پاسخگويي به چنين نيازهاي پيچيده اي را ندارند؛ بنابراين، توليد كنندگان نرم افزار، براي كمك به كسب و كارهايي كه نياز به ماژول‌ها و قابليت‌هاي اختصاصي دارند، راه حل‌هاي جداگانه‌اي در طراحي خود مد نظر قرار داده و نرم افزاري كاملا متناسب با صنف شغلي آن‌ها ارائه‌ مي‌دهند.
دارا بودن سيستم حسابداري توليدي، به نظارت دقيق بر موجودي، بهينه سازي هزينه‌ها در توليد كالاهاي نهايي و به حداقل رساندن هزينه‌هاي غيرضروري كمك‌ مي‌كند. شايد شما به عنوان يك مدير كسب و كار از خود بپرسيد كه چرا كسب و كارهاي توليدي به سيستم حسابداري منحصر بفردي براي خدمات توليدي احتياج دارند؟ پاسخ كوتاه اين است. براي بهبود بهره وري. تصور كنيد كه كارمندان حسابداري همه روزه فاكتورهاي ورودي و خروجي حاصل از هر خريد و فروشي را به صورت دستي وارد دفتر صورتحساب‌ها كنند. در اين صورت نه تنها احتمال وارد كردن داده‌هاي مالي و اطلاعات نادرست افزايش‌ مي‌يابد، بلكه هم هزينه زماني در پي خواهد داشت و هم هزينه‌ي اضافي براي تامين پرسنل.
بدون داشتن گزارشات دقيق، با كيفيت و به موقع، توليد كنندگان قادر به بررسي محصولات و اطلاع از سلامت مالي تجارت خود نخواهند بود. استفاده از برنامه‌هاي حسابداري با قابليت خودكارسازي عملكردهاي محاسباتي، باعث جلوگيري از كسل كننده شدن فرايند حسابداري‌ مي‌شود و در نتيجه كارايي و بهره وري كاركنان حسابداري را افزايش‌ مي‌دهد.
علاوه بر سازماندهي امور مالي، نرم‌افزارهاي حسابداري به كسب و كارها كمك‌ مي‌كنند تا از تغييرات به روز قوانين مالياتي مطلع شده و محاسبات خود را بر اساس جديدترين دستورات مالياتي محاسبه نمايند.
توليد كنندگان اغلب يا با سرمايه گذاران در ارتباط هستند يا خود سرمايه گذاري‌ مي‌كنند؛ به همين دليل علاوه بر نياز به ماژول‌هايي جهت انجام امور مالي روزانه به ماژول‌هايي براي ثبت و نگهداري داده‌هاي مرتبط با سرمايه گذاري مانند ميزان سرمايه اوليه، ميزان كاهش يا افزايش سرمايه، برداشت‎ها، سهم سود و زيان، سود انباشته و .‌.. نيز نيازمند است.
Accounting software3-نرم ‌افزار حسابدارينرم ‌افزار حسابدارياگر سازمان شما نيز تصميم به انتخاب يك نرم افزار حسابداري توليدي گرفته است، حتما اطمينان حاصل كنيد كه با سيستم‌هاي ديگري كه كارخانه شما در حال حاضر با آن‌ها كار‌ مي‌كند، يكپارچه شود. يكپارچه سازي اجازه‌ مي‌دهد تا شما هميشه داده‌هاي دقيق و واقعي را در دسترس داشته باشيد.
ثبت كليه عمليات خريد و فروش به صورت عمده و جزيي، تعريف انبارهاي مختلف براي مواد اوليه، محصولات نهايي و افزودن كالا به آن، گزارش ريز كاركرد حساب مشتريان، اعلام سررسيد چك، ارائه گزارشات دقيق مورد نياز حسابداران، قابليت گرفتن خروجي‌هاي لازم اظهارنامه‌هاي مالياتي و ارزش افزوده، طراحي گزارشات مالي متنوع از ترازنامه‎ها، گردش حساب‌ها در تما‎مي‌سطوح و سود زيان براي مطالعه مديران مالي و قابليت بستن سال‌هاي مالي مختلف در زمان‌هاي دلخواه از ديگر ويژگي‌هاي نرم افزارهاي حسابداري توليدي هوشمند نوين است.
با نرم افزار حسابداري فروشگاهي منابع مالي خود را ساده كنيدچه يك فروشگاه زنجيره اي با فروش روزانه بالا باشيد و چه يك مغازه ي كوچك با فروش متوسط، يك نياز در بين شما مشترك است: شما بايد حساب كتاب‎هاي خود را مديريت كنيد. مديريت مالي براي يك تجارت سالم و موفق بسيار مهم است و بدون وجود ابزارهاي مناسب، بايد آينده ي شغلي و تمام فكر و وقت و انرژي خود را دفن كنيد.
يكي از بهترين و مهمترين قابليت‎هاي نرم افزار هوشمند نوين، طراحي ساده، آسان و استاندارد به همراه جزئيات دلخواه مشتري و دارا بودن محيط گرافيكي زيبا به منظور جلوگيري از خستگي، در برابر استفاده مكرر از نرم افزار، توسط كاربران و حسابداران مي‌باشد. اين نرم افزار يكپارچه مناسب براي فروشگاه‎هايي ​​است كه ‎مي‌خواهند يك ابزار محاسبات و عمليات با كاربردي آسان داشته باشند كه به آن‎ها بينش گسترده تري نسبت به تجارت خود بخشد. نرم افزار مناسب فروشگاه‎ها براي صاحبان مشاغلي طراحي شده است كه به دنبال راهكارهاي حسابداري ساده، آسان و مطمئن هستند تا به آن‎ها كمك كند، هميشه در طول مسير هدفمندي خود گام بردارند.
در بازار رقابتي و پرنوسان امروز ارائه خدمات پس از فروش با سرعت و كيفيت مناسب، يكي از نيازهاي اساسي مشتريان به محسوب ‎مي‌شود. سرويس سيستم حسابداري هوشمند نوين در قالب سيستم گارانتي و مديريت ارتباط با مشتريان، امكاناتي از قبيل مدت زمان گارانتي، نوع گارانتي، تعريف پلكاني قيمت خدمات، كنترل كيفيت و هزينه خدمات ارائه شده را در اختيار كاربران خود قرار مي‌دهد.
موفقيت هر كسب و كاري وابسته به فروش مناسب محصولات، خدمات شايسته و همچنين پاسخگويي سريع و منعطف با نياز مشتريان ‎مي‌باشد، نرم افزار نوين به شما اين امكان را مي‌دهد تا بتوانيد با اشراف كامل به انبار و هزينه‎هاي كالاهاي موجود، خريد و فروش مطلوبي داشته باشيد؛ همچنين، موجب جلوگيري از هدر دادن زمان، كاهش هزينه‎هاي اضافي، افزايش بهره وري و يكپارچه سازي سيستم مالي مي‌گردد. با استفاده از نرم افزار حسابداري فروشگاهي، انگشت خود را روي نبض مشاغل خود نگه داريد.
مديريت پروژه‌هاي پيمانكاري با نرم افزار حسابداري پيمانكاريحسابداري پيمانكاري تما‎مي‌امور مالي است كه در شركت توسط شخص حسابدار بايد براي تما‎مي‌پروژه‌ها محاسبه، ثبت و دسته‌بندي شود. شركت‌هاي پيمانكاري، مجموعه‌هاي هستند كه خدماتي چون پروژه‌هاي ساخت و ساز و پروژه‌هاي عمراني و … را انجام مي‌دهند. محاسبات در اين شركت‎ها بسته به حجم پروژه، از مقدار كم حجم و كوتاه مدت تا فعاليت‎هاي انبوه و زمانبر متفاوت است همچنين، بسته به اينكه پروژه‌هاي پيمانكاري در چه زماني اجرا مي‌شوند و چه تعداد نيرو و پرسنل در اختيار دارند، مسئله حسابداري متفاوت محاسبه ‎مي‌شود.
استفاده از نرم افزار حسابداري پيمانكاري براي محاسبه و ثبت داده‎ها، شركت‌ها را ملزم مي‌سازد تا در يك چهارچوب تعريف شده، امور مالي و داده‎هاي شغلي خود را ارزيابي و سپس با تهيه گزارشات كاربردي و جامع، به بررسي آن‎ها بپردازند ضمن اينكه استفاده از اين نرم افزارها مزيت‎هايي نيز براي كسب و كارتان فراهم ‎مي‌آورد. اگر برنامه‌هاي مديريت هزينه‌ در تما‎مي‌شركت‎هاي پيمانكاري مورد استفاده قرار گيرد، از وقوع خسارت‌هاي مالي جدي و جلوگيري خواهد شد.
معرفي نرم افزار حسابداري پيمانكاري و ساختمان‌سازيسيستم حسابداري ساخت و ساز، مجموعه‌ي كاملي از برنامه‎ها، فرايندها و ماژول‎هايي است كه متناسب با نيازمندي‌هاي شركت‎هاي پيمانكاري و جهت كمك به حسابداران اين صنف شغلي طراحي شده است. ثبت و دسته بندي حساب‎هاي دريافتي، حساب‎هاي قابل پرداخت، دسته بندي تما‎مي‌مواد و مصالح مصرفي
در هر پروژه به صورت جداگانه، پيگيري صورتحساب‎ها و چك‎ها و … از ديگر امكانات اين نرم افزار كاربردي است. اغلب فروشندگان برنامه‎هاي حسابداري پيمانكاري به مشتريان خود اين امكان را ‎مي‌دهند تا انتخاب كنند كه كدام يك از ماژول‎هاي حسابداري را ‎مي‌خوهند. در اين ميان ممكن است شركتي نياز به يك ماژول داشته باشد اما در آينده و با گسترش كسب و كار. اين گزينه شركت را قادر ‎مي‌سازد تا با بزرگ شدن كسب و كارشان بتوانند سيستم حسابداريشان را نيز گسترش دهند.
سيستم حسابداري ساخت و ساز ‎مي‌تواند در برنامه ريزي‎هاي استراتژيك و مديريت عمليات استفاده شود. با استفاده از سيستم حسابداري پيمانكاري، پيمانكاران قادر خواهد بود با تهيه اطلاعات پروژه مورد نظر به مديريت كارآمد پروژه‎ها و در نتيجه كاهش آسيب پذيري شغلي خود كمك كنند.
چندين عامل باعث ‎مي‌شود شركت‎هاي ساختماني از نرم افزارهاي حسابداري عمو‎مي‌به سمت نرم افزار حسابداري پيمانكاري تغيير جهت دهند. اين عوامل شامل عدم توانايي در محاسبات مختلف شغلي، اختصاص زمان بيشتر براي ورود داده‎ها، عدم تجزيه و تحليل داده‎ها به صورت تخصصي و نبود ماژول‎هاي تخصصي مرتبط با صنف شغلي است كه كارفرمايان را به سمت نرم افزارهاي تخصصي كسب و كارشان سوق ‎مي‌دهد. با استفاده از نرم افزارهاي مرتبط ‎مي‌توانيد به صورت كاملا حرفه اي حساب‎هاي خود را هوشمندانه مديريت نماييد. شركت حسابداري هوشمند نوين با بهره گيري از توانايي‎هاي برنامه نويسان خبره و با تجربه، اقدام به توليد نرم افزارهاي تخصصي در صنوف مختلف شغلي نموده و شما ‎مي‌توانيد با استفاده از اين سيستم‎هاي حسابداري نيازهاي خود را به طور كامل برطرف نماييد. براي آشنايي بيشتر با نرم افزارهاي حسابداري هوشمند نوين مي توانيد به سايت هوشمند نوين و مشاهده دموي رايگان نرم افزارهاي تخصصي  حسابداري هوشمند نوين بپردازيد.
منبع:
https://hamyarwp.com/accounting-software/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۴:۱۰ توسط:رويا واحدي موضوع:

با نرم افزار حسابداري‌، مثل يك حسابدار حرفه ‌اي حساب كن!


هوشمند نوين‌،‌ از سال ۱۳۷۰ تاكنون به عنوان يكي از شركت‌هاي پيشرو و تخصصي در زمينه توليد نرم‌ افزار حسابداري فعاليت مي‌كند. اين شركت با سابقه‌‌اي قريب به سه دهه فعاليت در زمينه توليد انواع نرم افزار حسابداري‌،‌ درصدد بوده تا بتواند بخش وسيع و گسترده‌اي از نيازهاي حسابداران‌،‌ شركت‌ها‌،‌ ‌كسب‌و‌كارها و ديگر مشاغل را برطرف نمايد. نرم افزارهاي هوشمند‌ نوين‌،‌ با بهره‌گيري از جديدترين تكنولوژي‌هاي روز و با بكارگيري افراد متخصص و آگاه در حوزه ساخت نرم افزار‌،‌ سعي دارد‌،‌ بناي رشد و شكوفايي ‌كسب‌و‌كارها و رضايت مشتريان ارزشمند خود را جلب نمايد.يك نرم افزار حسابداري خوب براي مديراني كه مي‌خواهند تجارت خود را به سمت موفقيت سوق دهند ضروري است. اين نرم افزارها نه تنها بايد قادر به ارائه خلاصه سريع يا شرح مفصل سود و زيان باشد‌،‌ بلكه بايد به شما كمك كند تا الزامات قانوني كشوري را كه تجارت شما در آن فعاليت مي‌كند‌،‌ برآورده سازيد. اين ابزار با داشتن اطلاعات مالي عميق و دقيق، به شما نشان مي‌دهد كه چگونه هزينه‌هاي اضافي را كاهش دهيد و چگونه باعث افزايش بهره وري و رشد كسب و كارتان شويد. شركت‌ها با داشتن يك سيستم مناسب، وظايف حسابداري را به صورت خودكار و صحيح انجام داده و گزارش‌هاي جامعي را تهيه مي‌كنند. با اين وجود، مهم‌تر از همه، آن‌ها مي‌توانند هزينه‌ها را پيش‌بيني كرده و با اين سيستم استراتژي سرمايه‌گذاري هوشمندانه‌اي تهيه كنند.
براي موفقيت در اداره شغل خود – يا حتي دانستن اينكه آيا موفق مي‌شويد – به نرم افزار حسابداري احتياج داريد. نرم افزار حسابداري به شما امكان مي‌دهد سلامت مالي شغلي خود را كنترل كنيد؛ همچنين‌،‌ به شما اين‌ امكان را مي‌دهد همه هزينه‌ها‌،‌ از جمله حقوق و دستمزد‌،‌ هزينه‌هاي تجهيزات‌،‌ درآمدهاي حاصل از خريد و فروش‌ و‌‌‌… را به طور كامل وارد و ثبت و بررسي نماييد. مشاغل در هر اندازه از نرم افزار حسابداري استفاده مي‌كنند. سازمان‌ها و كسب و كارهاي كوچك و بزرگ براي مديريت داده‌هاي مالي خود به سيستم‌هاي حسابداري احتياج دارند. مشاغل كوچك نيز اغلب از نرم افزارهاي حسابداري مناسب كسب و كارهاي كوچك استفاده مي‌كنند. شما مي‌توانيد از برنامه‌هاي حسابداري‌،‌ مناسب با صنف و حوزه شغلي خود بهره مند شويد. به عنوان مثال مي‌توانيد از سيستم حسابداري هوشمند نوين براي بررسي گزارشات و ليست هزينه‌ها‌،‌ فروش يا ساير داده‌هاي مالي مرتبط و حتي براي انجام وظايف حسابداري پيشرفته تر استفاده كنيد. نرم افزار حسابداري هوشمند نوين با بهره گيري از به روزترين علوم در باب حسابداري‌،‌ نرم افزارهاي حسابداري متفاوتي را در حوزه‌هاي شغلي مختلف طراحي و ارائه نموده است.
گذشته از عملكردهاي عمو‌‌مي ‌سيستم‌هاي حسابداري كه اغلب در تما‌‌مي‌اين نرم افزارها مشاهده مي‌شود‌،‌ نرم افزار ايده آل بايد اين امكان را داشته باشد تا بتواند در هنگام ازدحام عمليات‌،‌ آن‌ها را به صورت خودكار انجام داده‌،‌ مباحث مبتني بر ماليات را تسريع دهد تا خطر خطاي انساني در محيط كار كاهش يابد. در اين مطلب‌،‌ كارشناسان ما تعريف كاملي از نرم افزار حسابداري ارائه داده و توضيح مي‌دهند كه چگونه نرم افزار حسابداري مي‌تواند به شما در مديريت مشاغل كمك كند.
 
 
نرم افزار حسابداري فروشگاهي و سرعت بخشي به محاسباتيه اين موضوع پرداختيم كه نرم افزار حسابداري چيست، اما مزاياي اصلي آن چيست؟ چرا اصلاً از نرم افزار حسابداري استفاده ‌‌مي‌كنيم؟ اين ابزار با داشتن اطلاعات مالي عميق، به شما نشان ‌‌مي‌دهد كه چگونه هزينه‌ها را كاهش داده و بهره وري را افزايش دهيد. شركت‌ها با داشتن يك سيستم مناسب، وظايف حسابداري را به صورت خودكار انجام ‌‌مي‌دهند و گزارش‌هاي مالياتي را به موقع تهيه ‌‌مي‌كنند. با اين وجود، مهم‌تر از همه، آن‌ها مي‌توانند هزينه‌ها را پيش بيني كرده و با اين سيستم استراتژي سرمايه‌گذاري هوشمندانه‌اي تهيه كنند.
نرم افزار حسابداري‌ هوشمند نوين
ساده سازي سيستم‌هاي حسابداري كنترل مالي را در اختيار مخاطبان غير حسابداري قرار ‌‌مي‌دهند، به گونه‌‌اي طراحي شده‌اند كه در حين انجام محاسبات خودكار، عدد را معني دهند. با وجود آموزش كم و بدون هيچ مشكلي، صاحب مشاغل مي‌تواند كليه عمليات حسابداري را انجام داده و مطابق با استانداردهاي قانوني از رايانه روميزي يا دستگاه تلفن همراه و بدون پرداخت يك طرف خارجي براي نگه‌داشتن بودجه در حلقه استفاده كند.
صرفه جويي در هزينهسيستم‌هاي حسابداري و امور مالي محاسبات اصلي و رويه‌هاي اداري را به صورت خودكار انجام ‌‌مي‌دهند و چارچوب درآمد خود را كنترل ‌‌مي‌كنند؛ به گونه‌اي كه مجبور نيستيد مديريت مالي را به يك كارشناس خارجي برون سپاري كنيد؛ به موازات، آن‌ها همچنين هزينه‌هاي مربوط به چاپ و توزيع اسناد را كاهش مي‌دهند و داده‌هاي حساس را در مكان‌هاي امن سيستمي‌ ذخيره ‌‌مي‌كنند.
پيش بيني دقيقپيش بيني دقيق مالي، يكي از اصلي‌ترين مزيت‌هاي نرم افزار حسابداري است. شناخت دقيق الگوها و روند عملكرد مالي، دست آوردي است كه بدون داشتن يك سيستم مالي – حسابداري جامع، ساليان زيادي به طول ‌‌مي‌انجامد. نرم افزار حسابداري به اعداد معني مي‌دهد و به شما كمك مي‌كند درك كنيد كه در كجا مي‌توانيد هزينه‌ها را كاهش دهيد يا بيشتر سرمايه گذاري كنيد. با يك مرور كلي از وضعيت مالي فعلي خود، تدوين استراتژي‌هاي هوشمند و تخصيص منابع به روش صحيح، آسان‌تر خواهيد يافت.
شفافيت كامل مالياز ديدگاه يك حسابدار يا حسابرس، برجسته ترين و بهترين سيستم‌هاي حسابداري آن‌هايي هستند كه از بروز خطاهاي پرهزينه و تكراري در انسان جلوگيري مي‌كنند. انجام محاسبات نادرست يا عدم گزارش به موقع داده‌ها به راحتي مي‌تواند به يك بحران تجاري منجر شو‌د. به عنوان مثال در فروشگاه‌ها، به دليل ازدياد اجناس و نياز به سرعت عمل بالا در محاسبات مشتريان، احتمال خطا زيادتر است. نرم افزار حسابداري فروشگاهي بايد به صورت خودكار محاسبات قيمت اجناس، ميزان تخفيف‌ها و تعداد آن‌ها را ليست كرده و در مجموع فاكتور كلي حاصل از اين محاسبات را تحويل دهد. نرم افزار خوب بايد با استفاده از باركدخوان، جنس‌ها را به تفكيك ثبت و پس از محاسبه؛ فاكتور‌‌ كلي كه حاصل از محاسبات خودكار اجناس بوده را در قالب فاكتور كاغذي ۸ سانتي به مشتري تحويل دهد.
بهره ورياگر صاحبان مشاغل براي بهبود عملكرد نياز به انتخاب يك مجموعه خدمات ديجيتالي داشته باشد، اولين گزينه آن‎ها بايد نرم‌افزار حسابداري باشد. اين سيستم‌ها در درون عملكردهاي مالي و روزانه شركت‌ها نقش داشته و حساس‌ترين داده‌ها را جمع آوري، سازماندهي و تجزيه و تحليل مي‌كنند.
رعايت مالياتبسياري از سيستم‌هاي حسابداري برتر امروز به كمك حقوق و دستمزد، ارائه گزارشات دقيق مالي و رعايت خودكار مقررات مالياتي مورد قبول قرار گرفته اند. هنگا‌‌مي‌كه شروع به استفاده از اين ابزارهاي حسابداري كنيد، اطلاعات خود را وارد منبع شماره يك اطلاعات مالياتي و حسابرسي كرده ايد. سيستم‌هاي حسابداري براي حفظ گردش كار شفاف، تمام جزئيات مهم را براي شما ذخيره ‌‌مي‌كنند.
 
بهبود روابط با مشتريانممكن است استدلال شود كه نرم افزار حسابداري ارتباط چنداني با نحوه ارائه خدمات به مشتريان ندارد، اما اين حقيقت اشتباه است. امروزه اكثر سيستم‌هاي حسابداري صرف نظر از وظايف اصلي، از بروز سوء استفاده‌هاي احتمالي نيز جلوگيري ‌‌مي‌كنند؛ آن‌ها همچنين به راحتي ‌‌مي‌توانند از طرف مشاغل شخصي سازي شوند و بنابراين عملكرد شركت را حرفه‌‌ ‌اي تر و معتبرتر جلوه ‌‌مي‌دهند.
امنيتداده‌هاي مالي با ارزش ترين اطلاعات يك شركت هستند و بايد از ورود اطلاعات غلط و يا گم شدن داده‌ها جلوگيري شود. اين دقيقاً همان عملكردي است كه سيستم‌هاي حسابداري و مالي براي كاربران خود انجام مي‌دهد و اجازه ورود خطا را به متصديان ورود اطلاعات نمي‌دهد. سيستم‌هاي مالي در صورت نياز به بازيابي، اغلب يك نسخه اضافي نيز در اختيار شما قرار مي‌دهند. در بيشتر موارد، شما ‌‌مي‌توانيد ساختار امنيتي داخلي خود را بسازيد و تصميم بگيريد كه چه كسي به داده‌هاي حساس دسترسي داشته باشد.
 
تغيير الگوي مديريت پيمانكاران با نرم افزار حسابداري پيمانكاريدر اقتصادهاي پيشرفته و با افزايش چشمگير صنعت ساخت و ساز در سطح جهان، هميشه فشارهايي براي تكميل پروژه‌هاي ساختماني وجود دارد. شركت‌هاي پيمانكاري اغلب بر روي چندين پروژه به صورت همزمان كار ‌‌مي‌كنند. هر يك از اين پروژه‌ها به خودي خود داراي مواد اوليه، انبارها، اطلاعات مالي و داده‌هاي مخصوص به خود هستند. در صورتي كه هر يك از اين داده‌ها به صورت اشتباه وارد شوند و يا در سيستم وارد نشوند سرعت رشد پروژه مي‌تواند كند شود. در واقع، مديريت پروژه‌هاي ساختماني يك چالش بزرگ است.
مديريت هر پروژه ساختماني نياز به مهارت و ابزارهاي كمكي مانند سيستم‌هاي حسابداري دارد، اما اصلاً نيازي به نگراني نيست. شما ‌‌مي‌توانيد با كمك سيستم حسابداري مديريت ساخت و ساز كه به شما در تكميل پروژه‌هاي عمراني خود به طور كارآمد كمك ‌‌مي‌كند، كار دشوار را به طور مؤثر مديريت كنيد. در صورت استفاده از بهترين نرم افزار مديريت ساخت و ساز، از آغاز پروژه تا زمان بسته شدن آن، در تمام چرخه عمر پروژه راهنمايي كاملي كسب خواهيد كرد. نرم افزار حسابداري ساخت و ساز، به نوعي يك بستر براي مديريت بهتر پروژه‌ها است كه به شركت‌ها در فرآيندهاي مختلف مانند برآورد هزينه‌ها، تصميم گيري بر اساس گزارشات، مديريت بودجه و برنامه ريزي شغلي مرتبط با يك پروژه ساختماني كمك ‌‌مي‌كند.
نرم افزار حسابداري‌ هوشمند نوين
نرم افزار حسابداري ساخت و ساز‌‌ هوشمند نوين در ساده سازي عملكردهاي روزمره در جهت تحويل پروژه‌ها كمك ‌‌مي‌كند. پيمانكاران با استفاده از سيستم حسابداري پيمانكاري در ارائه خدمات خود، بهتر عمل ‌‌مي‌كنند و ‌‌مي‌توانند در راستاي رسيدگي به پروژه‌هاي خود منسجم تر باشند. از مزيت‌هاي استفاده از نرم افزار حسابداري ‌‌مي‌توان به كم شدن كاغذ نويسي‌ها اشاره كرد.
با استفاده از نرم افزار مناسب حسابداري پيمانكاران، ‌‌مي‌توانيد بدون نياز به نوشتن معاملات مالي روي كاغذ، آنها را در سيستم خود با جزئيات كامل وارد نماييد و به راحتي داده‌هايتان را مديريت كنيد. استفاده از اين نرم افزارها همچنين ‌‌مي‌تواند موجب هماهنگي سريع كارها و كاهش ميزان خطا شود ضمن اينكه وقت گرانبها، پول با ارزش و منابع ارزشمند شما را نيز ذخيره ‌‌مي‌كند.
با استفاده از نرم افزار حسابداري پيمانكاري هوشمند نوين، ارتباطات ساده تر و سريع تر ‌‌مي‌شود. تما‌‌مي‌اطلاعات يك پروژه در يك صفحه قرار ‌‌مي‌گيرند و قادر خواهيد بود هر پروژه را به صورت جداگانه تحليل و برآورد هزينه هر پروژه را جداگانه داشته باشيد.
پيمانكاران و مديران ماهر از نرم افزارهاي ساختماني براي افزايش تجارت و بهبود سودآوري استفاده ‌‌مي‌كنند. شما ‌‌مي‌توانيد با استفاده از برنامه حسابداري پيمانكاري هوشمند نوين، پروژه‌هاي خود را‌‌ يكپارچه كنيد و از مديريت همه جانبه پروژه لذت ببريد.
 
نرم افزار حسابداري خدماتي، راهگشايي مبتني بر خدماتفرآيندهاي حسابداري براي ارائه دهندگان خدمات نسبت به شركت‌‌‌‌هاي ارائه دهنده كالا و ديگر كسب و كارها‌‌‌‌ متفاوت است. از آنجا كه ارائه خدمات به جاي فروش يك كالا، عملكرد و كار يك شركت است، بايد روي آن سرمايه گذاري شود. سود اين شركت‌‌‌‌ها از راه مديريت كارآمد به دست مي‌‌‌‌‌آيد و به سادگي خريد و فروش كالا و محاسبات آنها نيست. گزارش و ثبت صورتحساب ها، سفارشات پروژه‌‌‌‌هاي مختلف و محصولات و ابزار‌‌‌‌هاي مورد نياز آن خدمات و … از مزيت‌‌‌‌هاي استفاده از اين سيستم‌‌‌‌ها است. پس مشاغل مبتني بر خدمات به يك راه حل حسابداري نياز دارند كه بتواند مشخصات صنعت آنها را در خود جاي دهد و در عين حال كارايي و بهره وري را نيز افزايش دهد؛ ريز جزئيات پروژه‌‌‌‌هاي مختلف را در خود جاي دهد و با خريد زمان و ذخيره هزينه به رشد و توسعه اين قبيل كسب و كارها كمك كند.
هوشمند نوين، نرم افزار حسابداري خدماتي منحصر به فردي را‌‌‌‌ ارائه داده است كه به شما كمك مي‌‌‌‌‌كند تا راه حل‌‌‌‌هاي نرم افزاري را بر اساس نيازهاي خاص شغلي خود برطرف كنيد. با وجود اين نرم افزار، مي‌‌‌‌‌توانيد ضمن تمركز بيشتر روي رشد شركت و سازمان خود، مراحل حسابداريتان را ساده تر كنيد.
شايد شما هم با شنيدن مشاغل خدماتي صرفا خدمات مبتني بر كار دستي يا يك كار بدني در ذهنتان تداعي شود اما، خدمات صرفا اين موارد را شامل نمي‌شوند. برخي خدمات، خدمات حرفه اي هستند كه پايه و اساس آن‌‌‌‌ها دانش و تجربه است. خدمات حرفه اي شامل وكلا، مشاوران، طراحان و مهندسين مي‌‌‌‌‌باشد. اين قبيل خدمات به جاي كار بدني، شامل مفاهيم و انواع خاصي از دانش است. خدمات حرفه اي معمولاً براساس تعداد ساعات وقت گذاشته شده محاسبه مي‌‌‌‌‌شوند و صورتحساب آنان بر اين اساس‌‌‌‌ تنظيم مي‌‌‌‌‌شود.
دسته ديگر از خدمات همان خدماتي است كه شما در ذهن داشتيد، خدمات به اصطلاح يدي. خدماتي كه در آن به طور معمول كارها به صورت دستي يا بدني انجام مي‌‌‌‌‌شود مانند خدمات مكانيك خودرو، تكنسين‌‌‌‌هاي نظافت، شركت‌‌‌‌هاي ساختماني و ارائه دهندگان تعمير و نگهداري. در اين قبيل كسب و كارها نيز بايد مواد مورد استفاده، ساعات كاري، هزينه‌‌‌‌هاي شغلي و ساير هزينه‌‌‌‌ها پيگيري و ثبت شود.
 
به عنوان يك شركت خدماتي، شما به يك راه حل حسابداري نياز داريد كه بتواند علاوه بر كاركردهاي اساسي مانند حقوق و دستمزد و حساب‌‌‌‌هاي پرداختي و دريافتني، نيازهاي خاص تجارت شما را نيز برطرف كند. اين نيازها ممكن است شامل موارد زير باشد:
صورتحساب مبتني بر زمان: از اين ماژول براي تعيين صورت‌حساب براساس نرخ ساعت يا زمان صرف شده براي كارهاي خاص استفاده كنيد.
مديريت سفارش كار و هزينه شغلي: بازديد از خدمات انجام شده تكنسين‌‌‌‌هاي متعدد بر اساس نام، تاريخ، ميزان روز و ساعت كاركرد، هزينه مواد يا مصالح مورد استفاده در پروژه و صورتحساب بر اساس نرخ‌‌‌‌هاي تعيين شده يا خدمات خاص.
گزارش‌‌‌‌هاي مشتري محور: گزارش هايي كه بر اساس داده‌‌‌‌ها به مشتري و همچنين افراد موجود در مشاغل مرتبط هستند. توسط اين ماژول مي‌‌‌‌‌توانيد پيشرفت كار، مدت زمان و هزينه‌‌‌‌هاي مرتبط هر پروژه را به صورت جداگانه در يك قالب دسته بندي و بررسي كنيد.
 
نرم افزار حسابداري توليدي‌ سلاح دفاعي شركت‌ها در مقابل ضررنرم افزار حسابداري كسب و كار به مديريت امور مالي و سرمايه گذاري شما كمك ‌مي‌كند و مزاياي ديگري از جمله انطباق حساب ها، پيش بيني هاي مالي، تجزيه و تحليل داده‌ها و گزارش هاي كامل و جامعي را در اختيار شما قرار ‌مي‌دهد. براي شركت هايي كه به توليد محصولات ‌مي‌پردازند، مديريت زمان و تجربه هاي مثبت كاربران معيارهاي بسيار مهمي‌در هنگام انتخاب نرم افزار حسابداري محسوب ‌مي‌شوند. شركت‌هاي توليد‌ كننده به نرم افزاري نياز دارند كه متناسب با نيازهاي خاص آن‌ها طراحي شده باشد و در زمان واقعي اطلاعات مهم را آسان و به صورت خودكار ذخيره و جمع آوري كند.
حسابداري توليدي اطلاعات دقيقي از ورودي هاي مواد اوليه، خروجي هاي محصول و ضررهاي اعمال شده براي به حداكثر رساندن عملكرد عملياتي و مالي نياز دارد. در اولين قدم يك سيستم حسابداري توليدي به سمت كنترل ضرر پيش ‌مي‌رود.  شركت‌ها در صنعت توليد مجبورند موجودي مواد اوليه، ليست توليدات، هزينه هاي مصرفي ساخت، ليست موجودي هاي انبار و قيمت فروش محصول نهايي را حفظ كنند. بدون داشتن يك سيستم جامع حسابداري كه تما‌مي ‌نيازهاي مالي‌تان را در آن حفظ و نگهداري كنيد، ممكن است نتوانيد محصولات خود را ارزيابي كنيد، تصميمات اصولي و جدي بگيريد و خطوط توليد خود را به سمت محصولات سودآور سوق دهيد. شركت هوشمند نوين با ارائه نرم افزار حسابداري توليدي كه با استفاده از ماژول هاي تخصصي مناسب كسب و كارهاي توليدي طراحي شده است، به كمك شما در جهت بهبود روند كسب و كارتان شتافته است.
 
نرم افزار حسابداري بازرگاني‌،‌ ركن اصلي اقتصاديكي از اركان اصلي اقتصادي كشور، شركت هاي بازرگاني هستند. در شركت هاي بازرگاني به دليل گردش بالاي حساب، گردش هاي مالي زيادي در جريان هستند. به همين دليل حسابداري، موضوعي مهم و حياتي در اينگونه شركت‌ها به حساب مي‌آيد.
سيستم حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، به صاحبان مشاغل كمك مي‌كند تا با ثبت منظم، تجزيه و تحليل، تفسير و ارائه اطلاعات مالي، تعهدات مربوط به انطباق خود را برآورده كنند؛ همچنين به آنها كمك مي‌كند تا با پول خود تصميماتي هوشمندانه بگيرند. يكي از مهمترين خصوصيات نرم افزارهاي حسابداري خوب براي معامله گران روز، اين است كه اين نرم افزار قادر به محاسبه دقيق ميزان ماليات قابل پرداخت و پرداخت شده شما باشد. امروزه تعداد زيادي نرم افزار حسابداري در بازار وجود دارد كه معامله گران مي‌توانند از اين طريق براي اهداف حسابداري و گزارشگري مالياتي استفاده كنند. متأسفانه، فقط تعداد معدودي از نرم افزارهاي حسابداري به سمت انجام وظايف پيچيده حسابداري، كه بطور خاص به مقوله تجارت اشاره مي‌كند، مي‌پردازند.
نرم افزار بازرگاني هوشمند نوين به كاربران اجازه مي‌دهد تا تمامي معاملات بانكي خود را به راحتي ثبت و رمزگذاري كند؛ همچنين، نرم افزار ما با پشتيباني از حسابداري چند ارزي سعي در سهولت عمليات ارزي دارد.
حسابداري راهكاري است كه موجب مي شود يك كسب و كار حتي از ريزعملكردهاي خود مطلع گردد. حسابداران امورمالي را تجزيه و تحليل مي‌كنند تا مالك بتواند تصميم بهتري بگيرد. اين اطلاعات در گزارش هايي تهيه شده است كه سلامت مالي يك تجارت را نشان مي‌دهد.
سياست ها و رويه هاي حسابداري و امور مالي، كارآمدترين روش براي اجراي ابزارهاي كنترل هزينه، در هر سازمان است كه بخشي از چرخه تجارت و بازرگاني هستند. چرخه خريد و پرداخت، موجودي و توليد، منابع انساني و حقوق و دستمزد، دارايي هاي ثابت و سرمايه گذاري جزئي از خدماتي است كه ما در نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، به منظور سهولت در انجام عمليات مالي كسب وكار شما، ارائه نموده‌ايم.
مهم‌ترين مزيت اين است كه مديريت جريان نقدي مي‌تواند منجر به سود در تجارت باشد. راه حل هاي كارآمد موجود درنرم افزارهاي حسابداري بازرگاني، مي‌تواند به صاحبان مشاغل كمك كند تا درحداكثر زمان، سود خود را افزايش دهند؛ ضمن اينكه، رشد اقتصادي را تسهيل مي‌دهد.
به عبارت ديگر، سيستم هاي حسابداري در حالي كه صرفه جويي مي‌كنند؛ همزمان، بر پس‌انداز هزينه و زمان نيز متمركز هستند. در حالت ايده آل، نرم افزار حسابداري شما بايد ويژگي هايي براي محاسبه تجارت و تجزيه و تحليل عملكرد داشته باشد. تجارت سودآور شامل تجزيه و تحليل و درك روندها، استراتژي‌ها و عملكرد است. يك محصول نرم افزاري حسابداري مناسب براي معامله گران روز حرفه‌اي بايد داراي ابزارهاي موثر در كاركردهاي تجاري و ابزارهاي تحليل عملكرد باشد.

منبع:

https://shanbemag.com/accounting-software/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۹:۲۶ توسط:رويا واحدي موضوع:

با نرم افزار حسابداري‌، مثل يك حسابدار حرفه ‌اي حساب كن!


هوشمند نوين‌،‌ از سال ۱۳۷۰ تاكنون به عنوان يكي از شركت‌هاي پيشرو و تخصصي در زمينه توليد نرم‌ افزار حسابداري فعاليت مي‌كند. اين شركت با سابقه‌‌اي قريب به سه دهه فعاليت در زمينه توليد انواع نرم افزار حسابداري‌،‌ درصدد بوده تا بتواند بخش وسيع و گسترده‌اي از نيازهاي حسابداران‌،‌ شركت‌ها‌،‌ ‌كسب‌و‌كارها و ديگر مشاغل را برطرف نمايد. نرم افزارهاي هوشمند‌ نوين‌،‌ با بهره‌گيري از جديدترين تكنولوژي‌هاي روز و با بكارگيري افراد متخصص و آگاه در حوزه ساخت نرم افزار‌،‌ سعي دارد‌،‌ بناي رشد و شكوفايي ‌كسب‌و‌كارها و رضايت مشتريان ارزشمند خود را جلب نمايد.يك نرم افزار حسابداري خوب براي مديراني كه مي‌خواهند تجارت خود را به سمت موفقيت سوق دهند ضروري است. اين نرم افزارها نه تنها بايد قادر به ارائه خلاصه سريع يا شرح مفصل سود و زيان باشد‌،‌ بلكه بايد به شما كمك كند تا الزامات قانوني كشوري را كه تجارت شما در آن فعاليت مي‌كند‌،‌ برآورده سازيد. اين ابزار با داشتن اطلاعات مالي عميق و دقيق، به شما نشان مي‌دهد كه چگونه هزينه‌هاي اضافي را كاهش دهيد و چگونه باعث افزايش بهره وري و رشد كسب و كارتان شويد. شركت‌ها با داشتن يك سيستم مناسب، وظايف حسابداري را به صورت خودكار و صحيح انجام داده و گزارش‌هاي جامعي را تهيه مي‌كنند. با اين وجود، مهم‌تر از همه، آن‌ها مي‌توانند هزينه‌ها را پيش‌بيني كرده و با اين سيستم استراتژي سرمايه‌گذاري هوشمندانه‌اي تهيه كنند.
براي موفقيت در اداره شغل خود – يا حتي دانستن اينكه آيا موفق مي‌شويد – به نرم افزار حسابداري احتياج داريد. نرم افزار حسابداري به شما امكان مي‌دهد سلامت مالي شغلي خود را كنترل كنيد؛ همچنين‌،‌ به شما اين‌ امكان را مي‌دهد همه هزينه‌ها‌،‌ از جمله حقوق و دستمزد‌،‌ هزينه‌هاي تجهيزات‌،‌ درآمدهاي حاصل از خريد و فروش‌ و‌‌‌… را به طور كامل وارد و ثبت و بررسي نماييد. مشاغل در هر اندازه از نرم افزار حسابداري استفاده مي‌كنند. سازمان‌ها و كسب و كارهاي كوچك و بزرگ براي مديريت داده‌هاي مالي خود به سيستم‌هاي حسابداري احتياج دارند. مشاغل كوچك نيز اغلب از نرم افزارهاي حسابداري مناسب كسب و كارهاي كوچك استفاده مي‌كنند. شما مي‌توانيد از برنامه‌هاي حسابداري‌،‌ مناسب با صنف و حوزه شغلي خود بهره مند شويد. به عنوان مثال مي‌توانيد از سيستم حسابداري هوشمند نوين براي بررسي گزارشات و ليست هزينه‌ها‌،‌ فروش يا ساير داده‌هاي مالي مرتبط و حتي براي انجام وظايف حسابداري پيشرفته تر استفاده كنيد. نرم افزار حسابداري هوشمند نوين با بهره گيري از به روزترين علوم در باب حسابداري‌،‌ نرم افزارهاي حسابداري متفاوتي را در حوزه‌هاي شغلي مختلف طراحي و ارائه نموده است.
گذشته از عملكردهاي عمو‌‌مي ‌سيستم‌هاي حسابداري كه اغلب در تما‌‌مي‌اين نرم افزارها مشاهده مي‌شود‌،‌ نرم افزار ايده آل بايد اين امكان را داشته باشد تا بتواند در هنگام ازدحام عمليات‌،‌ آن‌ها را به صورت خودكار انجام داده‌،‌ مباحث مبتني بر ماليات را تسريع دهد تا خطر خطاي انساني در محيط كار كاهش يابد. در اين مطلب‌،‌ كارشناسان ما تعريف كاملي از نرم افزار حسابداري ارائه داده و توضيح مي‌دهند كه چگونه نرم افزار حسابداري مي‌تواند به شما در مديريت مشاغل كمك كند.
 
 
نرم افزار حسابداري فروشگاهي و سرعت بخشي به محاسباتيه اين موضوع پرداختيم كه نرم افزار حسابداري چيست، اما مزاياي اصلي آن چيست؟ چرا اصلاً از نرم افزار حسابداري استفاده ‌‌مي‌كنيم؟ اين ابزار با داشتن اطلاعات مالي عميق، به شما نشان ‌‌مي‌دهد كه چگونه هزينه‌ها را كاهش داده و بهره وري را افزايش دهيد. شركت‌ها با داشتن يك سيستم مناسب، وظايف حسابداري را به صورت خودكار انجام ‌‌مي‌دهند و گزارش‌هاي مالياتي را به موقع تهيه ‌‌مي‌كنند. با اين وجود، مهم‌تر از همه، آن‌ها مي‌توانند هزينه‌ها را پيش بيني كرده و با اين سيستم استراتژي سرمايه‌گذاري هوشمندانه‌اي تهيه كنند.
نرم افزار حسابداري‌ هوشمند نوين
ساده سازي سيستم‌هاي حسابداري كنترل مالي را در اختيار مخاطبان غير حسابداري قرار ‌‌مي‌دهند، به گونه‌‌اي طراحي شده‌اند كه در حين انجام محاسبات خودكار، عدد را معني دهند. با وجود آموزش كم و بدون هيچ مشكلي، صاحب مشاغل مي‌تواند كليه عمليات حسابداري را انجام داده و مطابق با استانداردهاي قانوني از رايانه روميزي يا دستگاه تلفن همراه و بدون پرداخت يك طرف خارجي براي نگه‌داشتن بودجه در حلقه استفاده كند.
صرفه جويي در هزينهسيستم‌هاي حسابداري و امور مالي محاسبات اصلي و رويه‌هاي اداري را به صورت خودكار انجام ‌‌مي‌دهند و چارچوب درآمد خود را كنترل ‌‌مي‌كنند؛ به گونه‌اي كه مجبور نيستيد مديريت مالي را به يك كارشناس خارجي برون سپاري كنيد؛ به موازات، آن‌ها همچنين هزينه‌هاي مربوط به چاپ و توزيع اسناد را كاهش مي‌دهند و داده‌هاي حساس را در مكان‌هاي امن سيستمي‌ ذخيره ‌‌مي‌كنند.
پيش بيني دقيقپيش بيني دقيق مالي، يكي از اصلي‌ترين مزيت‌هاي نرم افزار حسابداري است. شناخت دقيق الگوها و روند عملكرد مالي، دست آوردي است كه بدون داشتن يك سيستم مالي – حسابداري جامع، ساليان زيادي به طول ‌‌مي‌انجامد. نرم افزار حسابداري به اعداد معني مي‌دهد و به شما كمك مي‌كند درك كنيد كه در كجا مي‌توانيد هزينه‌ها را كاهش دهيد يا بيشتر سرمايه گذاري كنيد. با يك مرور كلي از وضعيت مالي فعلي خود، تدوين استراتژي‌هاي هوشمند و تخصيص منابع به روش صحيح، آسان‌تر خواهيد يافت.
شفافيت كامل مالياز ديدگاه يك حسابدار يا حسابرس، برجسته ترين و بهترين سيستم‌هاي حسابداري آن‌هايي هستند كه از بروز خطاهاي پرهزينه و تكراري در انسان جلوگيري مي‌كنند. انجام محاسبات نادرست يا عدم گزارش به موقع داده‌ها به راحتي مي‌تواند به يك بحران تجاري منجر شو‌د. به عنوان مثال در فروشگاه‌ها، به دليل ازدياد اجناس و نياز به سرعت عمل بالا در محاسبات مشتريان، احتمال خطا زيادتر است. نرم افزار حسابداري فروشگاهي بايد به صورت خودكار محاسبات قيمت اجناس، ميزان تخفيف‌ها و تعداد آن‌ها را ليست كرده و در مجموع فاكتور كلي حاصل از اين محاسبات را تحويل دهد. نرم افزار خوب بايد با استفاده از باركدخوان، جنس‌ها را به تفكيك ثبت و پس از محاسبه؛ فاكتور‌‌ كلي كه حاصل از محاسبات خودكار اجناس بوده را در قالب فاكتور كاغذي ۸ سانتي به مشتري تحويل دهد.
بهره ورياگر صاحبان مشاغل براي بهبود عملكرد نياز به انتخاب يك مجموعه خدمات ديجيتالي داشته باشد، اولين گزينه آن‎ها بايد نرم‌افزار حسابداري باشد. اين سيستم‌ها در درون عملكردهاي مالي و روزانه شركت‌ها نقش داشته و حساس‌ترين داده‌ها را جمع آوري، سازماندهي و تجزيه و تحليل مي‌كنند.
رعايت مالياتبسياري از سيستم‌هاي حسابداري برتر امروز به كمك حقوق و دستمزد، ارائه گزارشات دقيق مالي و رعايت خودكار مقررات مالياتي مورد قبول قرار گرفته اند. هنگا‌‌مي‌كه شروع به استفاده از اين ابزارهاي حسابداري كنيد، اطلاعات خود را وارد منبع شماره يك اطلاعات مالياتي و حسابرسي كرده ايد. سيستم‌هاي حسابداري براي حفظ گردش كار شفاف، تمام جزئيات مهم را براي شما ذخيره ‌‌مي‌كنند.
 
بهبود روابط با مشتريانممكن است استدلال شود كه نرم افزار حسابداري ارتباط چنداني با نحوه ارائه خدمات به مشتريان ندارد، اما اين حقيقت اشتباه است. امروزه اكثر سيستم‌هاي حسابداري صرف نظر از وظايف اصلي، از بروز سوء استفاده‌هاي احتمالي نيز جلوگيري ‌‌مي‌كنند؛ آن‌ها همچنين به راحتي ‌‌مي‌توانند از طرف مشاغل شخصي سازي شوند و بنابراين عملكرد شركت را حرفه‌‌ ‌اي تر و معتبرتر جلوه ‌‌مي‌دهند.
امنيتداده‌هاي مالي با ارزش ترين اطلاعات يك شركت هستند و بايد از ورود اطلاعات غلط و يا گم شدن داده‌ها جلوگيري شود. اين دقيقاً همان عملكردي است كه سيستم‌هاي حسابداري و مالي براي كاربران خود انجام مي‌دهد و اجازه ورود خطا را به متصديان ورود اطلاعات نمي‌دهد. سيستم‌هاي مالي در صورت نياز به بازيابي، اغلب يك نسخه اضافي نيز در اختيار شما قرار مي‌دهند. در بيشتر موارد، شما ‌‌مي‌توانيد ساختار امنيتي داخلي خود را بسازيد و تصميم بگيريد كه چه كسي به داده‌هاي حساس دسترسي داشته باشد.
 
تغيير الگوي مديريت پيمانكاران با نرم افزار حسابداري پيمانكاريدر اقتصادهاي پيشرفته و با افزايش چشمگير صنعت ساخت و ساز در سطح جهان، هميشه فشارهايي براي تكميل پروژه‌هاي ساختماني وجود دارد. شركت‌هاي پيمانكاري اغلب بر روي چندين پروژه به صورت همزمان كار ‌‌مي‌كنند. هر يك از اين پروژه‌ها به خودي خود داراي مواد اوليه، انبارها، اطلاعات مالي و داده‌هاي مخصوص به خود هستند. در صورتي كه هر يك از اين داده‌ها به صورت اشتباه وارد شوند و يا در سيستم وارد نشوند سرعت رشد پروژه مي‌تواند كند شود. در واقع، مديريت پروژه‌هاي ساختماني يك چالش بزرگ است.
مديريت هر پروژه ساختماني نياز به مهارت و ابزارهاي كمكي مانند سيستم‌هاي حسابداري دارد، اما اصلاً نيازي به نگراني نيست. شما ‌‌مي‌توانيد با كمك سيستم حسابداري مديريت ساخت و ساز كه به شما در تكميل پروژه‌هاي عمراني خود به طور كارآمد كمك ‌‌مي‌كند، كار دشوار را به طور مؤثر مديريت كنيد. در صورت استفاده از بهترين نرم افزار مديريت ساخت و ساز، از آغاز پروژه تا زمان بسته شدن آن، در تمام چرخه عمر پروژه راهنمايي كاملي كسب خواهيد كرد. نرم افزار حسابداري ساخت و ساز، به نوعي يك بستر براي مديريت بهتر پروژه‌ها است كه به شركت‌ها در فرآيندهاي مختلف مانند برآورد هزينه‌ها، تصميم گيري بر اساس گزارشات، مديريت بودجه و برنامه ريزي شغلي مرتبط با يك پروژه ساختماني كمك ‌‌مي‌كند.
نرم افزار حسابداري‌ هوشمند نوين
نرم افزار حسابداري ساخت و ساز‌‌ هوشمند نوين در ساده سازي عملكردهاي روزمره در جهت تحويل پروژه‌ها كمك ‌‌مي‌كند. پيمانكاران با استفاده از سيستم حسابداري پيمانكاري در ارائه خدمات خود، بهتر عمل ‌‌مي‌كنند و ‌‌مي‌توانند در راستاي رسيدگي به پروژه‌هاي خود منسجم تر باشند. از مزيت‌هاي استفاده از نرم افزار حسابداري ‌‌مي‌توان به كم شدن كاغذ نويسي‌ها اشاره كرد.
با استفاده از نرم افزار مناسب حسابداري پيمانكاران، ‌‌مي‌توانيد بدون نياز به نوشتن معاملات مالي روي كاغذ، آنها را در سيستم خود با جزئيات كامل وارد نماييد و به راحتي داده‌هايتان را مديريت كنيد. استفاده از اين نرم افزارها همچنين ‌‌مي‌تواند موجب هماهنگي سريع كارها و كاهش ميزان خطا شود ضمن اينكه وقت گرانبها، پول با ارزش و منابع ارزشمند شما را نيز ذخيره ‌‌مي‌كند.
با استفاده از نرم افزار حسابداري پيمانكاري هوشمند نوين، ارتباطات ساده تر و سريع تر ‌‌مي‌شود. تما‌‌مي‌اطلاعات يك پروژه در يك صفحه قرار ‌‌مي‌گيرند و قادر خواهيد بود هر پروژه را به صورت جداگانه تحليل و برآورد هزينه هر پروژه را جداگانه داشته باشيد.
پيمانكاران و مديران ماهر از نرم افزارهاي ساختماني براي افزايش تجارت و بهبود سودآوري استفاده ‌‌مي‌كنند. شما ‌‌مي‌توانيد با استفاده از برنامه حسابداري پيمانكاري هوشمند نوين، پروژه‌هاي خود را‌‌ يكپارچه كنيد و از مديريت همه جانبه پروژه لذت ببريد.
 
نرم افزار حسابداري خدماتي، راهگشايي مبتني بر خدماتفرآيندهاي حسابداري براي ارائه دهندگان خدمات نسبت به شركت‌‌‌‌هاي ارائه دهنده كالا و ديگر كسب و كارها‌‌‌‌ متفاوت است. از آنجا كه ارائه خدمات به جاي فروش يك كالا، عملكرد و كار يك شركت است، بايد روي آن سرمايه گذاري شود. سود اين شركت‌‌‌‌ها از راه مديريت كارآمد به دست مي‌‌‌‌‌آيد و به سادگي خريد و فروش كالا و محاسبات آنها نيست. گزارش و ثبت صورتحساب ها، سفارشات پروژه‌‌‌‌هاي مختلف و محصولات و ابزار‌‌‌‌هاي مورد نياز آن خدمات و … از مزيت‌‌‌‌هاي استفاده از اين سيستم‌‌‌‌ها است. پس مشاغل مبتني بر خدمات به يك راه حل حسابداري نياز دارند كه بتواند مشخصات صنعت آنها را در خود جاي دهد و در عين حال كارايي و بهره وري را نيز افزايش دهد؛ ريز جزئيات پروژه‌‌‌‌هاي مختلف را در خود جاي دهد و با خريد زمان و ذخيره هزينه به رشد و توسعه اين قبيل كسب و كارها كمك كند.
هوشمند نوين، نرم افزار حسابداري خدماتي منحصر به فردي را‌‌‌‌ ارائه داده است كه به شما كمك مي‌‌‌‌‌كند تا راه حل‌‌‌‌هاي نرم افزاري را بر اساس نيازهاي خاص شغلي خود برطرف كنيد. با وجود اين نرم افزار، مي‌‌‌‌‌توانيد ضمن تمركز بيشتر روي رشد شركت و سازمان خود، مراحل حسابداريتان را ساده تر كنيد.
شايد شما هم با شنيدن مشاغل خدماتي صرفا خدمات مبتني بر كار دستي يا يك كار بدني در ذهنتان تداعي شود اما، خدمات صرفا اين موارد را شامل نمي‌شوند. برخي خدمات، خدمات حرفه اي هستند كه پايه و اساس آن‌‌‌‌ها دانش و تجربه است. خدمات حرفه اي شامل وكلا، مشاوران، طراحان و مهندسين مي‌‌‌‌‌باشد. اين قبيل خدمات به جاي كار بدني، شامل مفاهيم و انواع خاصي از دانش است. خدمات حرفه اي معمولاً براساس تعداد ساعات وقت گذاشته شده محاسبه مي‌‌‌‌‌شوند و صورتحساب آنان بر اين اساس‌‌‌‌ تنظيم مي‌‌‌‌‌شود.
دسته ديگر از خدمات همان خدماتي است كه شما در ذهن داشتيد، خدمات به اصطلاح يدي. خدماتي كه در آن به طور معمول كارها به صورت دستي يا بدني انجام مي‌‌‌‌‌شود مانند خدمات مكانيك خودرو، تكنسين‌‌‌‌هاي نظافت، شركت‌‌‌‌هاي ساختماني و ارائه دهندگان تعمير و نگهداري. در اين قبيل كسب و كارها نيز بايد مواد مورد استفاده، ساعات كاري، هزينه‌‌‌‌هاي شغلي و ساير هزينه‌‌‌‌ها پيگيري و ثبت شود.
 
به عنوان يك شركت خدماتي، شما به يك راه حل حسابداري نياز داريد كه بتواند علاوه بر كاركردهاي اساسي مانند حقوق و دستمزد و حساب‌‌‌‌هاي پرداختي و دريافتني، نيازهاي خاص تجارت شما را نيز برطرف كند. اين نيازها ممكن است شامل موارد زير باشد:
صورتحساب مبتني بر زمان: از اين ماژول براي تعيين صورت‌حساب براساس نرخ ساعت يا زمان صرف شده براي كارهاي خاص استفاده كنيد.
مديريت سفارش كار و هزينه شغلي: بازديد از خدمات انجام شده تكنسين‌‌‌‌هاي متعدد بر اساس نام، تاريخ، ميزان روز و ساعت كاركرد، هزينه مواد يا مصالح مورد استفاده در پروژه و صورتحساب بر اساس نرخ‌‌‌‌هاي تعيين شده يا خدمات خاص.
گزارش‌‌‌‌هاي مشتري محور: گزارش هايي كه بر اساس داده‌‌‌‌ها به مشتري و همچنين افراد موجود در مشاغل مرتبط هستند. توسط اين ماژول مي‌‌‌‌‌توانيد پيشرفت كار، مدت زمان و هزينه‌‌‌‌هاي مرتبط هر پروژه را به صورت جداگانه در يك قالب دسته بندي و بررسي كنيد.
 
نرم افزار حسابداري توليدي‌ سلاح دفاعي شركت‌ها در مقابل ضررنرم افزار حسابداري كسب و كار به مديريت امور مالي و سرمايه گذاري شما كمك ‌مي‌كند و مزاياي ديگري از جمله انطباق حساب ها، پيش بيني هاي مالي، تجزيه و تحليل داده‌ها و گزارش هاي كامل و جامعي را در اختيار شما قرار ‌مي‌دهد. براي شركت هايي كه به توليد محصولات ‌مي‌پردازند، مديريت زمان و تجربه هاي مثبت كاربران معيارهاي بسيار مهمي‌در هنگام انتخاب نرم افزار حسابداري محسوب ‌مي‌شوند. شركت‌هاي توليد‌ كننده به نرم افزاري نياز دارند كه متناسب با نيازهاي خاص آن‌ها طراحي شده باشد و در زمان واقعي اطلاعات مهم را آسان و به صورت خودكار ذخيره و جمع آوري كند.
حسابداري توليدي اطلاعات دقيقي از ورودي هاي مواد اوليه، خروجي هاي محصول و ضررهاي اعمال شده براي به حداكثر رساندن عملكرد عملياتي و مالي نياز دارد. در اولين قدم يك سيستم حسابداري توليدي به سمت كنترل ضرر پيش ‌مي‌رود.  شركت‌ها در صنعت توليد مجبورند موجودي مواد اوليه، ليست توليدات، هزينه هاي مصرفي ساخت، ليست موجودي هاي انبار و قيمت فروش محصول نهايي را حفظ كنند. بدون داشتن يك سيستم جامع حسابداري كه تما‌مي ‌نيازهاي مالي‌تان را در آن حفظ و نگهداري كنيد، ممكن است نتوانيد محصولات خود را ارزيابي كنيد، تصميمات اصولي و جدي بگيريد و خطوط توليد خود را به سمت محصولات سودآور سوق دهيد. شركت هوشمند نوين با ارائه نرم افزار حسابداري توليدي كه با استفاده از ماژول هاي تخصصي مناسب كسب و كارهاي توليدي طراحي شده است، به كمك شما در جهت بهبود روند كسب و كارتان شتافته است.
 
نرم افزار حسابداري بازرگاني‌،‌ ركن اصلي اقتصاديكي از اركان اصلي اقتصادي كشور، شركت هاي بازرگاني هستند. در شركت هاي بازرگاني به دليل گردش بالاي حساب، گردش هاي مالي زيادي در جريان هستند. به همين دليل حسابداري، موضوعي مهم و حياتي در اينگونه شركت‌ها به حساب مي‌آيد.
سيستم حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، به صاحبان مشاغل كمك مي‌كند تا با ثبت منظم، تجزيه و تحليل، تفسير و ارائه اطلاعات مالي، تعهدات مربوط به انطباق خود را برآورده كنند؛ همچنين به آنها كمك مي‌كند تا با پول خود تصميماتي هوشمندانه بگيرند. يكي از مهمترين خصوصيات نرم افزارهاي حسابداري خوب براي معامله گران روز، اين است كه اين نرم افزار قادر به محاسبه دقيق ميزان ماليات قابل پرداخت و پرداخت شده شما باشد. امروزه تعداد زيادي نرم افزار حسابداري در بازار وجود دارد كه معامله گران مي‌توانند از اين طريق براي اهداف حسابداري و گزارشگري مالياتي استفاده كنند. متأسفانه، فقط تعداد معدودي از نرم افزارهاي حسابداري به سمت انجام وظايف پيچيده حسابداري، كه بطور خاص به مقوله تجارت اشاره مي‌كند، مي‌پردازند.
نرم افزار بازرگاني هوشمند نوين به كاربران اجازه مي‌دهد تا تمامي معاملات بانكي خود را به راحتي ثبت و رمزگذاري كند؛ همچنين، نرم افزار ما با پشتيباني از حسابداري چند ارزي سعي در سهولت عمليات ارزي دارد.
حسابداري راهكاري است كه موجب مي شود يك كسب و كار حتي از ريزعملكردهاي خود مطلع گردد. حسابداران امورمالي را تجزيه و تحليل مي‌كنند تا مالك بتواند تصميم بهتري بگيرد. اين اطلاعات در گزارش هايي تهيه شده است كه سلامت مالي يك تجارت را نشان مي‌دهد.
سياست ها و رويه هاي حسابداري و امور مالي، كارآمدترين روش براي اجراي ابزارهاي كنترل هزينه، در هر سازمان است كه بخشي از چرخه تجارت و بازرگاني هستند. چرخه خريد و پرداخت، موجودي و توليد، منابع انساني و حقوق و دستمزد، دارايي هاي ثابت و سرمايه گذاري جزئي از خدماتي است كه ما در نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، به منظور سهولت در انجام عمليات مالي كسب وكار شما، ارائه نموده‌ايم.
مهم‌ترين مزيت اين است كه مديريت جريان نقدي مي‌تواند منجر به سود در تجارت باشد. راه حل هاي كارآمد موجود درنرم افزارهاي حسابداري بازرگاني، مي‌تواند به صاحبان مشاغل كمك كند تا درحداكثر زمان، سود خود را افزايش دهند؛ ضمن اينكه، رشد اقتصادي را تسهيل مي‌دهد.
به عبارت ديگر، سيستم هاي حسابداري در حالي كه صرفه جويي مي‌كنند؛ همزمان، بر پس‌انداز هزينه و زمان نيز متمركز هستند. در حالت ايده آل، نرم افزار حسابداري شما بايد ويژگي هايي براي محاسبه تجارت و تجزيه و تحليل عملكرد داشته باشد. تجارت سودآور شامل تجزيه و تحليل و درك روندها، استراتژي‌ها و عملكرد است. يك محصول نرم افزاري حسابداري مناسب براي معامله گران روز حرفه‌اي بايد داراي ابزارهاي موثر در كاركردهاي تجاري و ابزارهاي تحليل عملكرد باشد.

منبع:

https://shanbemag.com/accounting-software/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۵:۰۰ توسط:رويا واحدي موضوع:

نرم افزار حسابداري هم گام با شما در عصر كرونا


هوشمند نوين،‎‎ نرم افزاري ساده و كاربرپسند در حوزه حسابداري و مديريت مالي است و پاسخگوي نيازهاي تمامي‌كسب‌وكارها اعم از كوچك، متوسط و بزرگ خواهد بود.
نرم افزار‌هاي جامع حسابداري هوشمند نوين با حفظ انسجام و يكپارچگي در سيستم‌هاي اطلاعات، ‎‎ به كاربران خود اين امكان را مي‌دهد، تا امور مالي خود را به سادگي سامان دهي كنند و اطلاعات مربوط به خريد و فروش و ساير موارد حوزه مالي كسب وكار خود را مديريت نمايند.
حال قبل از اينكه به اهميت نرم افزارهاي حسابداري براي مشاغل بپردازيم، بايد بدانيد كه مديريت حسابداري چيست؟ چرا امروزه نياز به نرم افزاهاي حسابداري بيش از پيش در ميان مشاغل و كسب و كارها حس مي‌شود؟ استفاده از اين سيستم‌ها‎ي حسابداري چه كمكي به مشاغل مي‌‎كند؟ مديريت حسابداري به برنامه ريزي استراتژيك، ‎‎سازماندهي شده، ‎‎جهت كنترل فرآيندهاي مالي در يك سازمان يا شركت اشاره دارد و به اطمينان از گردش پايدار پول در كسب و كار شما كمك مي‌‎كند. مدير حسابداري وظيفه برآورد نيازهاي سرمايه و تعيين ساختار آن،‎‎ ايجاد فرصت‌ها‎ي سرمايه گذاري، ‎‎ايجاد سياست‌ها‎ي مالي، ‎‎كمك به تصميم گيري‌ها‎ي مالي و غيره را بر عهده دارد و براي انجام يك مديريت مالي صحيح و بدون خطا، ‎‎به نرم افزارهايي جهت مديريت و كمك به تسريع عملكرد نياز است.
از سيستم‌هاي حسابداري ساده و تك كاربر مي‌‎توان براي ذخيره سازي سوابق شخصي يا محاسبات مالي شركت‌ها‎ي كوچك استفاده نمود و سيستم‌ها‎ي حسابداري پيشرفته و چندكاربره به منظور مديريت حساب‌ها‎ي پرداخت شده، ‎‎حساب‌ها‎ي دريافتي، ‎‎محاسبات بانكي و چك‌ها‎، ‎‎گزارشات فاكتورها و... در شركت‌ها‎ي بزرگ مورد استفاده قرار مي‌گيرند. امروزه بسياري از مشاغل شروع به استفاده از سيستم‌ها‎ي حسابداري كرده اند. اين نرم افزارها به صاحبان مشاغل اجازه مي‌‎دهند تا معاملات مالي را رديابي و فوراً گزارش‌ها‎ي مالي مختلفي را توليد كنند.
قبل از ظهور نرم افزار حسابداري ، ‎‎بايد عمليات مالي به صورت دستي انجام مي‌شد. گزارشات موقت اساساً غير قابل اطمينان بود چرا كه مديران حسابداري مجبور بودند ورودي‌ها‎ را به صورت دستي تلفيق و محاسبه كنند. سيستم‌ها‎ي حسابداري اين وظايف را به صورت خودكار انجام مي‌‎دهند، ‎‎ هزينه‌ها‎ي حسابداري را كاهش مي‌‎دهند و تصميم گيري‌ها‎ي مالي بهتري را از طريق گزارش گيري امكان پذير مي‌‎كنند.
براي متخصصان حسابداري، ‎‎نرم افزارهاي حسابداري، ‎‎دارايي با ارزشي در شركت محسوب مي‌‎شود كه به طور قابل توجهي به بهبود بهره وري بخش مالي كمك مي‌‎كند. جدا از آن، ‎‎مزاياي مهم ديگري نيز وجود دارد كه در ادامه به آن مي‌‎پردازيم.
تضمين كنترل مالي
نرم افزار حسابداري به صاحبان مشاغل اجازه مي‌‎دهد تا امور مالي خود را به طور خودكار كنترل كنند، ‎‎حتي اگر آن‌ها در امور حسابداري دانش و تخصص زيادي نداشته باشند، ‎‎با كمي آموزش، ‎‎مي‌‎توانند كليه عمليات حسابداري را با استفاده از رايانه مديريت كنند بدون اينكه مجبور به پرداخت هزينه اي باشند.
هزينه‌ها‎ي پس انداز
برنامه‌ها‎ي حسابداري به طور خودكار محاسبات اصلي، رويه‌ها‎ي اداري و چارچوب‌هاي درآمد شما را كنترل مي‌‎كنند؛ ‎‎بنابراين؛ نيازي نيست كه مديريت مالي‌تان را به يك شركت يا شخص حسابدار خارج از سازمان خود تحويل دهيد. اين نرم افزار همچنين مي‌‎تواند هزينه‌ها‎ي مربوط به چاپ و توزيع اسناد را كاهش دهد، ‎‎زيرا همه داده‌ها‎ به صورت ديجيتالي در يك مكان امن ذخيره شده اند.
افزايش دقت اطلاعات
به گفته حسابداران و حسابرسان، ‎‎يكي از مزاياي مهم برنامه‌ها‎ي حسابداري خوب، ‎‎كاهش خطاي انساني است كه معمولاً هنگام محاسبه و وارد كردن داده‌ها‎ رخ مي‌‎دهد. عدم صحت در صورت‌ها‎ي مالي مي‌‎تواند منجر به بحران‌ها‎يي شود كه تأثيرات منفي در تجارت خواهد داشت و نرم افزار ويژه حسابداري مي‌‎تواند از وقوع چنين مسائلي جلوگيري كند.
بهبود امنيت داده‌ها‎ي مالي
اطلاعات مالي محرمانه‌ترين اطلاعات شركت هستند و بايد بسيار محافظت شوند تا در معرض خطر نباشند و در دسترس افراد متفرقه قرار نگيرند. يك سيستم حسابداري با ذخيره كردن اطلاعات جامع مالي و گزارشات شركت‌ها يا سازمان‌ها، به امنيت قابل توجهي نياز دارد؛ بنابراين،‎‎ فقط افرادي كه به آن‌ها حق دسترسي داده شده مي‌‎توانند داده‌ها‎ را مشاهده كنند.
پيش بيني مالي
اين احتمالاً يكي از مهمترين ويژگي‌ها‎ي يك سيستم حسابداري حرفه‌اي است. مطمئناً تمامي كارفرماها مي‌‎خواهند تا بتوانند درآمدها و هزينه‌ها‎ي خود را ارزيابي كنند. ابزارهاي پيش بيني به آن‌ها كمك مي‌‎كند تا امور را به صورت عاقلانه كنترل كنند، ‎‎ هزينه‌ها‎ي غيرضروري را حذف كرده و سود را بهينه كنند.


با نرم افزار حسابداري فروشگاهي، ‎‎سريع‌تر محاسبه كنيد
هر سيستم حسابداري نقاط قوت و ضعف خود را دارد، ‎‎اما برخي از ويژگي‌ها‎ي اصلي وجود دارد كه صرفا نرم افزار‌ها‎ي حسابداري كامل و پيشرفته بايد از آن برخوردار باشد. افتتاح يك كسب و كار خود يك موفقيت محسوب مي‌‎شود. اين كه شما صاحب يك مغازه فروش اسباب بازي هستيد يا يك فروشگاه يا سوپر ماركت بزرگ تفاوتي ندارد. در حال انجام هر كسب و كاري كه هستيد، ‎‎به نرم افزار ويژه حسابداري نياز خواهيد داشت. سيستم‌ها‎ي حسابداري به صاحبان فروشگاه‌ها‎ اين امكان را مي‌‎دهند تا بدون نياز به ثبت و مديريت حساب‌ها‎ي روزانه فروشگاه، از ميزان خريد، ‎‎فروش، ‎‎سود و زيان، ‎‎موجودي‌ها‎ي انبار و ...حاصل از تجارت خود مطلع گردند. شما براي به دست آوردن هرگونه سود از فروشگاه خود، ‎‎ بايد سازماندهي شويد و امور مالي خود را به درستي مديريت كنيد.
شايد فكر كنيد كه همه نرم افزارهاي حسابداري كسب و كار مي‌‎توانند در صورت استفاده براي فروشگاه‌ها‎، ‎‎ به عنوان نرم‌افزار حسابداري فروشگاهي كاربرد داشته باشند اما اين باور اشتباه است. در نرم افزار حسابداري فروشگاهي هوشمند نوين، ‎‎ راهكارها و ماژول‌ها‎ي نرم افزاري خاصي وجود دارد كه مي‌‎تواند تمامي نيازهاي مشاغل فروشگاهي كوچك و بزرگ را برطرف نمايد. تعيين چند قيمت براي يك كالا، ‎‎ چاپ اتيكت قيمت براي تمام كالاها، ‎‎ مديريت موجودي‌ها، ‎‎ ابزار ماليات بر فروش، ‎‎ توانايي‌ها‎ي حقوق و دستمزد يا ادغام، ‎‎ لينك با دستگاه كارت خوان و سيستم پوز، ‎‎ تهيه پرينت فاكتور به صورت فيش پرينت، ‎‎ ارائه گزارشات سريع و متنوع و بسياري ديگر، ‎‎ از امكانات فوق العاده اين نرم افزار است.
كمك به پيمانكاران با كمك نرم افزار پيمانكاري
شركت‌هاي پيمانكاري براي موفقيت در صنف كاري خود مي‌بايست وظايف عملياتي و حسابداري را، ‎‎طي مراحل مختلفي انجام دهند. بسته‌ها‎ي نرم افزاري زيادي در بازار وجود دارد كه ادعا مي‌‎كنند اين فرآيند‌ها‎ را آسان تر مي‌‎كنند. در سيستم حسابداري پيمانكاري هوشمند نوين، ‎‎ ما به برطرف كردن نيازهاي پيچيده پيمانكاران پرداخته‌ايم. شما از رديابي هزينه‌هاي شغلي و مديريت تجهيزات و انبارها گرفته تا ثبت و بررسي سفارشات، ‎‎ قراردادها و ضمانت نامه‌ها‎ به اين سيستم نيازمند خواهيد بود. سيستم حسابداري ويژه پيمانكاران به صورت كاملاً يكپارچه اين امكان را براي شما فراهم مي‌‎كند تا مديريت مالي خود را به درستي انجام دهيد. با استفاده از اين نرم افزار، ‎‎شما وقت بيشتري براي كار در ساخت پروژه‌ها‎ي سودآور خواهيد داشت.
نرم افزار حسابداري پيمانكاري ، ‎ابزارهاي مديريت مالي را اغلب در اختيار شركت‌هاي پيمانكاري و كارگاه‌ها‎ي ساختماني قرار مي‌دهد و متناسب با نياز‌هاي متفاوت پيمانكاران، ‎‎داراي پكيج‌ها‎ي متفاوتي است. مواردي از قبيل ثبت هزينه‌هاي پروژه، ‎‎كنترل موجودي انبار مصالح و مواد اوليه، ‎‎اعلام سررسيد چك‌ها‎، ‎‎حقوق و دستمزد، ‎‎حساب‌ها‎ي قابل پرداخت و دريافتي، ‎‎قراردادها و گزارش‌ها‎ي حسابرسي از جمله مواردي است كه در نرم افزار هوشمند نوين قابل استفاده است.
نرم افزار خدماتي، ‎‎خدمتي در خور كسب و كارتان
سيستم حسابداري براي صنايع مبتني بر خدمات بسيار كمك كننده بوده و به رشد تجارت كمك مي‌‎كند. اين برنامه‌ها‎، ‎‎در حالي به بازار عرضه شده است كه تمامي نيازهاي شما را به طور كامل پاسخگو باشد. استفاده هوشمندانه از نرم افزار حسابداري خدماتي مي‌‎تواند باعث رشد روز افزون كسب و كارتان گردد. سيستم‌ها‎ي حسابداري مانند يك پكيج كامل از كارشناسان حسابداري است كه كليه امور شما را در دست مي‌‎گيرد و كارهاي روزمره‌ حسابداريتان را ساده مي‌‎كند. با برنامه‌ها‎ي حسابداري مناسب كسب و كارتان مي‌‎توانيد تمام خدمات و پروژه‌ها‎ي خود را بررسي كنيد و با ميزان سود و زيان هريك آشنا شويد.


گزارشات اثر بخش با حسابداري توليدي
در تمامي واحد‌هاي توليدي اعم از پوشاك، ‎‎ مصالح و…، ‎ثبت‌ها و صورت‌هاي مالي مي‌بايست بسيار دقيق نوشته شوند تا در انتهاي سال بتوان با توجه به نوع فرايند و حجم كار، ‎‎گزارشات مالي صحيح و مورد استنادي بدست آورد. صاحبان شركت‌هاي توليدي مي‌توانند از طريق اين گزارشات، ‎‎استراتژي‌هاي كلان مالي خود را تعيين كرده و سرمايه‌گذاري‌هاي درستي انجام دهند. ويژگي‌هاي موجود در نرم ‌افزار حسابداري توليدي شامل ثبت دريافت و پرداخت‌ها‎، ‎‎ثبت تامين كنندگان و انبارها، ‎‎ثبت مشتريان، ‎‎نمايندگي‌ها‎، ‎‎ تغيير سفارشات، ‎‎گزارشات كار و پشتيباني از سفارشات است.
نرم افزار بازرگاني و اهداف پيش رو
اهداف يك مدير مالي بهينه سازي سود، ‎‎اطمينان از ماندگاري تجارت، حفظ گردش پول،‎‎ به حداقل رساندن مخارج سرمايه و به حداكثر رساندن سهم بازار است كه همگي اين‌ها‎ بايد از روي گزارشات دقيق و بدون خطا در بازه‌ها‎ي زماني مختلف تحليل و بررسي گردد. با استفاده از نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، گزارشات مورد نياز براي اين بررسي‌ها‎ به صورت دقيق و بدون هرگونه خطا، ‎‎در بازه‌ها‎ي زماني مختلف توسط نرم افزارهاي حسابداري قابل دسترسي است. بدون مديريت صحيح مالي، رسيدن به اهداف دشوار خواهد بود و مي‌‎تواند با ضررهايي روبرو شود كه منجر به ورشكستگي كسب و كارتان شود.
همچنين با مراجعه به سايت هوشمند نوين مي توانيد، دموي رايگان نرم افزار حسابداري را به رايگان مشاهده و در صورت تاييد سفارش دهيد.
منبع:
https://digiato.com/promoted/1258836/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۲:۳۶ توسط:رويا واحدي موضوع:

نگاهي به رويكرد نرم افزار حسابداري هوشمند نوين در سال 2020


نگاهي به رويكرد نرم افزار حسابداري هوشمند نوين در سال 2020 هوشمند نوين؛ نرم افزار حسابداري هوشمند نوين، از سال ۱۳۷۰ تاكنون به عنوان يكي از شركت‌هاي پيشرو و تخصصي در زمينه توليد نرم‌ افزار حسابداري فعاليت مي‌كند. اين شركت با سابقه‌‌اي قريب به سه دهه فعاليت در زمينه توليد انواع نرم‌افزار حسابداري، درصدد بوده تا بتواند بخش وسيع و گسترده‌اي از نيازهاي حسابداران، شركت‌ها، ‌كسب‌و‌كارها و ديگر مشاغل را برطرف نمايد. نرم‌افزارهاي هوشمند‌ نوين، با بهره‌گيري از جديدترين تكنولوژي‌هاي روز و با بكارگيري افراد متخصص و آگاه در حوزه ساخت نرم‌افزار، سعي دارد، بناي رشد و شكوفايي ‌كسب‌و‌كارها و رضايت مشتريان ارزشمند خود را جلب نمايد. شايد براي شما هم جالب باشد كه بدانيد چگونه استفاده از نرم‌افزارهاي حسابداري در جهان و حتي كشور باب شد و يا چگونه استفاده از آن در بين مردم و علي الخصوص صاحبان مشاغل رواج يافت؟ چه چيز باعث شد تا مردم به صورت تدريجي از چرتكه و ماشين حساب به سمت كامپيوترها و نرم‌افزار هاي حسابداري سوق پيدا كنند؟ در ادامه شركت هوشمند نوين به اين مبحث تكنولوژي محور مي پردازد. هدف ما از نوشتن اين مطلب يادآوري پيشرفت روز افزون تكنولوژيست علي الخصوص در حوزه حسابداري و نرم‌افزارهاي آن و نه صرفا متني طولاني و گنگ و ثقيل! از گذشته هاي دور تاكنون كامپيوترها دستگاه هايي با قابليت محاسبات سريع و دقيق بوده اند. افرادي كه دانش برنامه نويسي مي‌دانستند همواره سعي داشتند تا نرم‌افزارهايي بنويسند كه امور حساس حسابداري و مالي را سهل كند و ما را قادر سازد تا حجم بيشتري از اين محاسبات را به كامپيوتر بسپاريم. به طور مثال شما نمي‌توانيد يك بانك را، با آن حجم زياد از اعداد و ارقام تو در تو، بدون نرم‌افزارهاي قوي حسابداري يا كارمندان را چرتكه به دست تصور كنيد. بنابراين نرم‌افزارها و سيستم هاي پيچيده امروزي، تاريخچه‌اي پيچيده دارند و حاصل تلاش هاي دانشمندان مختلف در جاي جاي اين كره خاكي بوده اند. همين امر نشان مي‌دهد كه دير يا زود همه چيز به سمت راحتي و آساني البته همراه با رشد تكنولوژي پيش مي‌رود. برنامه هاي حسابداري متفاوتي توسط افراد مختلف ابتدا براي ادارات و سازمان هاي مختلف نوشته مي‌شدند و سپس سعي مي‌شد تا اين نرم‌افزارها در بازار عمومي‌نيز استفاده شوند.به همين دليل نمي‌توان گفت كه بطور دقيق اولين نرم‌افزار حسابداري در ايران را چه كسي نوشته و نام آن چه بوده است بنابر تحقيقات انجام شده اما، به طور تقريبي اولين برنامه حسابداري نوشته شده در ايران به سال 1368 برمي‌گردد. اين نرم‌افزار نوظهور كه به صورت رايگان در اختيار همگان قرار داشت، با ثبت اسناد حسابداري، دفتر روزنامه، دفتر كل، دفتر تفضيلي و يك تراز آزمايشي 4 ستوني، حجمي‌در حدود ۱ مگابايت داشت و تنها روي يك ديسكت فلاپي جاي مي‌گرفت. پس از سال ها استفاده از اين نرم‌افزار و با رشد برنامه نويسي، بعدها افراد ديگري هم وارد حوزه توليد و عرضه نرم‌افزار حسابداري شدند. سيستم هاي حسابداري جديد، تحت سيستم عامل هاي DOS و ويندوز به بازار ارائه شدند. اين نرم‌افزارها داراي مزايا و نواقصي زيادي بوده و مشتريان خاص خود را داشته اند. در بين همه اين نرم‌افزارهاي حسابداري، نرم ‌افزار حسابداري هوشمند نوين در سال 1370 و در اوايل روي كار آمدن برنامه هاي حسابداري وارد بازار شد و از همان سال‌هاي نخست توانست جايگاه خوبي را در اين بازار و در بين رقباي خود كسب كند. نرم‌افزار حسابداري فروشگاهي، يك محصول جامع سيستم هاي حسابداري به منظور طبقه بندي و انجام محاسبات پيچيده مالي به صورت ساده و همچنين اتوماتيك كردن بسياري از عمليات و پروسه هاي مالي طراحي و ارائه شده اند. شركت نرم‌افزاري هوشمند نوين، در سال هاي نخست عرصه نرم‌افزارهاي حسابداري در ايران، يعني از سال ۱۳۷۰ به عنوان يكي از شركت‌هاي پيشرو و تخصصي در زمينه توليد نرم‌ افزارهاي حسابداري شروع به فعاليت كرد. نرم‌افزار حسابداري هوشمند نوين ابتدا تحت سيستم عامل Dos پياده سازي و ارائه شد و پس از مدتي و با به روز شدن سيستم عامل ها مجددا، در محيط سيستم عامل Windows بازنويسي و باري ديگر قوي تر به بازار ارائه شد. با گذشت زمان و با پبشرفت علوم برنامه نويسي، زبان اين نرم‌افزار به دلفي و پس از آن به C# ارتقا يافت و با كاركردها و ماژول‌هاي فوق العاده خود، در ميان حسابداران و شركت ها محبوب و پرطرفدار گشت. شركت هوشمند نوين با سابقه‌‌اي قريب به سه دهه فعاليت در زمينه توليد انواع نرم‌افزار حسابداري، درصدد اين بوده است تا بتواند بخش وسيعي از نيازهاي حسابداران و كسب‌وكارها را برطرف نمايد. نرم‌افزارهاي جامع حسابداري هوشمند‌ نوين، با ارائه راهكارها و ماژول هاي مختلف حسابداري، به شما در انجام محاسبات سريع و بي خطا كمك كرده و موجب مي‌گردد عملكرد بهتري را در مدت زمان كوتاه تري داشته باشيد. سعي ما همواره بر اين بوده است تا با ايجاد قابليت هاي متفاوت و اثر بخش در نرم‌افزار، بتوانيم نقشي در پيشرفت كسب‌وكار شما داشته باشيم. نرم‌افزارهاي حسابداري يكپارچه هوشمند نوين، براي سهولت در كاركرد مشتريان خود، كسب‌وكارها را طبقه بندي كرده و اقدام به نوشتن نرم‌افزارهاي تخصصي جداگانه، متناسب با نياز مشتريان در زمينه هاي شغلي متفاوت نموده است. از ميان اين سيستم‌ها مي‌توان به نرم ‌افزار حسابداري فروشگاهي، رستوراني، ارزي، شركتي، استارتاپي، پيمانكاري و ديگر موارد اشاره كرد. نرم‌افزار حسابداري پيمانكاري، يك محصول متنوع از هوشمند نوين زماني كه يك كسب‌وكار رو به پيشرفت و ترقي پيش ميرود، به صورت تدريجي آن كار توسط بيش از يك نفر اداره مي‌شود چرا كه كارها با همكاري متقابل پرسنل نتيجه بخش خواهد شد و تعداد فعاليت‌ها و عمليات مالي شركت بيش از پيش مي‌شود. در اينجا به يك سيستم براي برنامه ريزي و ثبت و ضبط معاملات نياز پيدا خواهيد كرد تا اين اطمينان حاصل شود كه تمامي‌هزينه هاي دخل و خرج و درآمدهاي كسب‌وكارتان به درستي ثبت و هر زمان كه لازم باشد مي‌تواند مورد بررسي قرار ‌گيرد. با بهره مندي از توسعه روزانه تكنولوژي و داشتن يك رقابت سالم در كنار استفاده بهينه از امكانات و حفظ زمان، خواهيد توانست كسب‌وكارتان را توسعه داده و اطلاعات جامعي از كسب‌وكار دارايي هاي خود داشته باشيد. امروزه با تنوع ايجاد شده در نرم‌افزارهاي حسابداري، صاحبان مشاغل و كسب‌وكارها مي‌توانند از نرم‌افزار هاي حسابداري مناسب با شغل و حوزه ي كاري خود استفاده كنند و مديريت مالي كسب‌وكارشان را در دست بگيرند. انتخاب يك سيستم حسابداري به نوع كسب‌وكار و اندازه سازمان شما بستگي دارد. در كشور ما به دليل عدم آگاهي برخي صاحبان مشاغل از حسابداري، نرم‌افزارهاي مالي خود را به سمت هوشمند‌سازي در كنار ساده سازي براي افرادي كه دانش كمي‌در اين حوزه دارند، هدايت مي‌كند تا صاحبان مشاغل بتوانند به سادگي بخش مالي و حسابداري خود را مديريت كرده و از عملكرد حسابداران خود آگاهي يابند. چه نرم‌افزار مالي و حسابداري مناسب شغل شماست؟ اين سوالي است كه در ابتداي خريد نرم‌افزار فكر هر حسابداري را درگير مي‌كند. تيم برنامه نويسي هوشمند نوين با بررسي هاي جامع و شناخت كامل از نيازهاي كسب‌وكارها، ماژول هايي را به صورت تخصصي طراحي كرده است تا هر شغل بتواند با سرعت بيشتري به محاسبات مالي و نيازمندي هاي خود دسترسي يابد. به طور مثال نرم ‌افزار حسابداري پيمانكاري به رفع نيازهاي پيمانكاران از جمله ارائه صورت وضعيت ها، كسورات قانوني، بيمه و ماليات و ديگر موارد تخصصي آن حوزه مي‌پردازد. يكي از مزيت هاي نرم‌افزار مناسب پيمانكاران شركت هوشمند نوين، قابليت گزارشگيري هزينه‌ها و جزئيات يك پروژه نسبت به پروژه هاي ديگر به صورت تفكيك شده است. چه گزارشاتي در نرم‌افزار حسابداري خدماتي مورد نياز است؟ يك برنامه نرم‌افزاري خوب و حرفه اي مي‌تواند تمامي‌عملكردهاي مالي شما را ساده‌تر كرده و شما را به سمت پيشرفت شغلي‌تان سوق دهد. به اين چند نكته نگاهي بيندازيد كه چگونه يك برنامه نرم‌افزاري ساده باعث پيشرفت شركت شما مي‌شود. بسياري از برنامه هاي نرم‌افزاري حسابداري به شما اين امكان را مي‌دهند تا حسابداري خود را در چند مرحله انجام دهيد. شما به سادگي معاملات كسب‌وكار خود را وارد مي‌كنيد و نرم‌افزار جمعاً محاسبه مي‌كند. برنامه‌هاي حسابداري محاسبات را خيلي ساده مي‌كنند. نرم‌افزار حسابداري همچنين اطلاعات شما را در يك مكان نگه مي‌دارد و مراجعه به معاملات گذشته را ساده مي‌كند. شما وقت خود را براي گشتن در ميان انبوهي از كاغذ و فاكتور تلف نمي‌كنيد همچنين مقادير محاسبه شده به صورت اتوماتيك نيز دقيق تر از ارقام محاسبه شده با دست هستند پس استفاده از نرم‌افزارهاي محاسبات مالي موجب مي‌شود، هزينه ضررهاي ناشي از خطاهاي دستي در محاسبات كاهش يافته و به صفر برسد؛ با بررسي گزارشات دقيق از محاسبات و عملكردهايي كه از نرم‌افزار به دست مي‌آورديد، به سادگي تصوير واضحي از خط مشي اصلي كسب‌وكار خود خواهيد داشت. دسترسي به سوابق گذشته بدون هدررفت زمان به شما در برنامه‌ريزي‌هايي كه منجر به كسب درآمد مي‌شود بسيار كمك مي‌كند چرا كه با اين كار، آن زماني كه بايد صرف پيدا كردن برگه‌ها و فاكتورهاي گوناگون براي جمع آوري اطلاعات گذشته مي‌شد، صرف يك عمل برنامه‌ريزي شده در جهت رسيدن به يك هدف جديد شده است. با استفاده از سيستم‌هاي گزارش و مقايسه درآمد و هزينه‌هاي شغلي در نرم‌افزارهاي حسابرسي، مي‌توانيد جريان هاي نقدي پيش رو كسب‌وكارتان را، از يك ماه تا يك سال به صورت حدودي پيش‌بيني كنيد و با استفاده از داده هاي به دست آمده، بودجه خود را هوشمندانه جهت اختصاص به اهداف آتي كسب‌وكارتان استفاده كنيد. به عنوان مثال در صورتي كه شما داراي يك يا چند كسب‌وكار خدماتي هستيد، مي‌توانيد با استفاده از نرم‌ افزار حسابداري خدماتي هوشمند نوين، ليست كاملي از خدمات انجام شده با جزئيات موارد مصرفي هر سفارش در يك سند و حتي ميزان پورسانتي كه در ازاي انجام خدمات به كارمند يا كارگران آن پروژه داده مي‌شود را به تفكيك مشاهده نماييد. با استفاد از اين برنامه ها شما مي‌توانيد تمامي‌عملكرهاي كسب‌وكارتان را در قالب يك چارچوب برنامه ريزي شده مشاهده نماييد. آيا به نرم‌افزار حسابداري احتياج دارم؟ حسابداري شامل برخي محاسبات اساسي و جمع آوري اعداد است. مواردي از قبيل محاسبات بهره وام، مبلغ پرداخت وام و ميزان پرداخت ماليات را مي‌توان با نرم‌افزار حسابداري محاسبه كرد. علاوه بر اين، چندين دسته از كارهاي حسابداري عمومي‌وجود دارد كه هر نرم‌افزار حسابداري بايد از آن ها پشتيباني كند. اين ها شامل دفترچه عمومي، حساب هاي قابل پرداخت، حساب هاي دريافتني، حقوق و دستمزد، موجودي، برآورد هزينه شغلي، دارايي هاي ثابت، سفارشات فروش و بودجه است. اگر جعبه‌اي از رسيدها و فاكتورهاي در هم درون پوشه‌هاي متفرقه بي نام و نشان داريد كه مي‌خواهيد آن را به حسابدار خود تحويل دهيد، پس زمان خريد نرم‌افزار حسابداريتان فرا رسيده است. نرم‌افزار حسابداري، رسيدن به اهداف واقعي و قابل دستيابي را در كسب‌وكارها آسان مي‌كند. شما مي‌توانيد از تاريخ مالي خود براي پيگيري پيشرفت و برنامه ريزي استفاده كنيد. از ثبت قيمت دريافتي ها و پرداختي ها در ديگر فاكتورها و گزارشات خود استفاده كنيد. با يك نگاه جزئي مي‌توانيد مقايسه‌اي روي قيمت‌هاي سال‌هاي گذشته و قيمت‌هاي حال حاضر داشته باشيد. با يك تصوير واضح مي‌توانيد الگوهاي درآمد و هزينه گذشته خود را تحليل و نقاط عطف تجارت را تنظيم كنيد. بازبيني نقاط عطف به شما در رسيدن به اهداف آينده كمك مي‌كند. براي مثال، ممكن است شما يك هدف براي افزايش فروش داشته باشيد پس حتما شما يك نقطه هدف تعيين كرده‌ايد تا ۱۵ درصد محصولات بيشتر از سال گذشته بفروشيد. با نگاهي به فروش سال گذشته در نرم‌افزار حسابداري خود، مي‌توانيد دقيقاً مبلغ مورد نياز براي فروش را براي تحقق هدف خود تخمين بزنيد. نرم‌افزارهاي حسابداري كسب‌وكارها به گونه اي طراحي شده‌اند كه افرادي كه حسابدار نيستند و ديد جامعي نسبت به اين دانش ندارند نيز بتوانند به سادگي مهارت هاي لازم را كسب و از آن استفاده كنند؛ همچنين سيستم هاي حسابداري شركت هوشمند نوين روي مشاغل با اندازه هاي مختلفي متمركز هستند. به عنوان مثال نرم ‌افزار حسابداري توليدي متناسب با نيازهاي مراكز توليدي با ظرفيت بالا، نرم‌افزار حسابداري ارزي متناسب براي صرافي ها و يا شركت هايي كه با ارزهاي متفاوت سروكار دارند، نرم‌افزار حسابداري استارتاپي متناسب با شرايط و موارد مورد نياز استارتاپ ها و ديگر مواد مشابه طراحي و خدمت مشتريان ارائه شده اند. با اين تكنيك همه مشاغل با توجه به نيازها و ماژول هاي مورد نيازشان طبقه بندي شده و حسابداران و مديران مجموعه ها مي‌توانند به سادگي ليستي از خدمات مورد نياز خود را دريافت كنند و همچنين گزارشات حاصل از ثبت عملكردشان دسته بندي شده و در چارچوب مورد نيازشان آماده تحليل و بررسي مي‌باشد. نرم‌ افزار حسابداري بازرگاني، ماشين قدرتمند محاسبه چند جانبه جنبه‌هاي بسياري از نرم‌افزار حسابداري وجود دارد كه كمك مي‌كند تا آن را به يك ابزار مفيد تبديل كنيد. به عنوان يك صاحب كسب‌وكار كوچك، مهم است كه بدانيد كدام ويژگي را بايد براي كسب‌وكار خود جستجو كنيد. بيشتر نرم‌افزارهاي حسابداري، ويژگي ثبت و محاسبه حساب هاي دريافتي، قابل پرداخت، بانكي و گزارشات مرتبط با آن را ارائه مي‌دهند. برخي نيز شامل ابزارهايي مانند مديريت موجودي، مديريت پروژه، ابزار رديابي زمان و حقوق و دستمزد هستند. در اينجا برخي از ويژگي هاي اصلي نرم‌افزارهاي حسابداري هوشمند نوين را مشاهده مي‌كنيد. داشبورد وقتي وارد صفحه اول نرم‌افزار خود شويد، يك داشبورد مشاهده مي‌كنيد كه نماي كلي از فعاليت حساب و معيارهاي كليدي مانند جريان وجه نقد، سود و زيان، مانده حساب، هزينه ها، حساب هاي قابل پرداخت و دريافتني و فروش را به شما نشان مي‌دهد. فيلد بانكي اين ويژگي نرم‌افزار را با حساب هاي بانكي و كارت اعتباري شما مقايسه مي‌كند تا روزانه معاملات در انجام عمليات مالي دچار مشكل نشويد. اين عمل موجب مي‌شود مدت زمان بارگذاري دستي معاملات در سيستم حذف و در زمان شما صرفه جويي شود. مقايسه مغايرت هاي بانكي كه ويژگي تاثيرگذاري در سيستم هاي مالي_حسابداري است، باعث جلوگيري از خطا نيز مي‎‎شود. يادآوري پرداخت خودكار اين ويژگي به شما كمك مي‌كند تا در مورد پرداخت هاي آتي و معوقه گذشته به مشتريان خود يادآوري كنيد. در برخي از نرم‌افزارها از جمله نرم‌افزار حسابداري هوشمند نوين سامانه‌هايي وجود دارد كه مي‌توانيد پيام‌هايي را به مشتريان خود ارسال نماييد. به عنوان مثال با استفاده از پنل پيامك مي‌توانيد اقدام به ارسال شماره فاكتور مشتريان، اعلام مانده بدهي، اعلام سررسيد چك و پيامي در جهت تشكر از خريد براي مشتريان خود نماييد. گزارش مالي هر برنامه حسابداري مي‌تواند گزارش هاي مالي ايجاد كند، اما برخي از آنها اساسي تر از سايرين هستند و برخي از برنامه ها شما را ملزم به عضويت در يك برنامه دقيق براي گزارش پيشرفته مي‌كند. انواع مختلفي از ارائه گزارشات در نرم‌افزار هوشمند نوين وجود دارد اما اگر گزارشات خاصي از داده هاي مالي نياز داريد به عنوان مثال اگر از نرم‌ افزار حسابداري بازرگاني استفاده مي‌كنيد و گزارشي جدا از گزارشات خريد و فروش، واردات صادرات، كم فروش و پر فروش بودن محصولات؛ گزارشات موجودي انبار و حتي گزارشات تلفيقي از آيتم هاي مورد نياز خود نياز داريد، مي‌توانيد به صورت سفارشي با اعلام به مسئولين فروش شركت آن را دريافت و به نرم‌افزار خود اضافه نماييد. ادغام امكان اتصال نرم‌افزار حسابداري خود به ساير برنامه هاي تجاري كه استفاده مي‌كنيد باعث صرفه جويي در وقت شما مي‌شود، زيرا لازم نيست كه داده ها را از يك سيستم به سيستم ديگر انتقال دهيد. حقوق و دستمزد، پردازش پرداخت، سيستم هاي POS و نرم‌افزار CRM تنها معدودي از انواع محبوب ادغام هستند كه با نرم‌افزار حسابداري در دسترس هستند. مديريت موجودي موجودي يك شركت يكي از دارايي هاي با ارزش آن است. در خرده‌فروشي ها، توليدي‌ها، فروشگاه‌هاي مواد غذايي، انبارها و ساير موارد مشابه محصولات هسته اصلي فعاليت هستند و كمبود يا عدم موجودي مي‌تواند بسيار مضر باشد. موجودي زياد خطر فساد، سرقت، آسيب يا تغيير تقاضا را به همراه دارد. مديريت موجودي به فرايند سفارش، ذخيره و استفاده از موجودي يك شركت اشاره دارد. اين ها شامل مديريت مواد اوليه، قطعات و فرآورده هاي نهايي و همچنين انبارداري و پردازش چنين مواردي مي‌باشد. براي شركت هايي كه زنجيره تأمين پيچيده و فرآيندهاي توليد دارند، توازن در برابر خطرات موجودي و كمبود موجودي به ويژه دشوار است. در آخر برمي‌گرديم به مضمون كلي محتوا و اين سوال كه چرا بايد از نرم‌افزار حسابداري استفاده كرد؟ آيا نرم فزار حسابداري براي كسب‌وكار شما لازم است؟ نرم‌افزارهاي حسابداري چگونه به كسب‌وكارها كمك مي‌كنند؟ بهترين نرم‌افزار حسابداري چه ويژگي‌هايي دارد؟ چگونه يك نرم‌افزار خوب براي كسب‌وكارم انتخاب كنم؟ اينها سوالاتي است كه ذهن افراد زيادي را براي خريد نرم‌افزار حسابداري درگير مي‌كند. براي پيدا‌ كردن يك نرم‌افزار حسابداري كه نيازمندي‌هاي كسب‌وكارتان را رفع كند مي‌بايست اطلاعات دقيقي از نرم‌افزارهاي موجود در بازار حسابداري داشته باشيد. با استفاده از يك نرم‌افزار حسابداري ايده آل نه تنها صورت هاي مالي و حساب هاي خود را به صورت دقيق ثبت و نگهداري مي‌كنيد بلكه اطمينان از بي‌‌ خطا بودن و صرف وقت كمتر را نيز خيال شما را آسوده تر مي‌كند. حسابداري، حوزه اي از فعاليت‌هاي خدماتي است كه مي‌تواند اطلاعات اقتصادي و مالي را در قالب گزارش‌هاي مالي فراهم سازد. براي آشنايي بيشتر با نرم‌افزارهاي هوشمند نوين مي‌توانيد به صفحه مشاهده دمو آنلاين نرم‌ افزار حسابداري هوشمند نوين مراجعه نماييد. اميدواريم تا مطالب بالا به شما در راه رسيدن به اهداف و چشم اندازهاي پيش رو، در بهبود كسب‌وكارتان كمك كرده باشد.

منبع:

https://www.zoomit.ir/2020/6/26/359944/hnovin-accounting-software/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۴:۵۸ توسط:رويا واحدي موضوع: